Geciktirici Etkileri

Geciktirici Etkileri

Geciktirici Etkileri

Geciktirici ürünleri oldukça sık kullanılan ürünlerdir. Cinsel ilişkide yaşanan problemler çiftler arasında oldukça ciddi boyutta anlaşmazlıklar yaratmakta ve birçok boşanmanın sebebi olabilmektedir. Cinsel hayatların bir anda tepe taklak olmasının temel nedenlerinden biri erkeklerde görülen erken boşalma sorunudur. Erken boşalmanın ortadan kaldırılabilmesi ve sağlıklı bir birlikteliğin sürdürülebilmesi için ise Geciktirici Etkileri konusunda destek alınmaktadır.

Cinsel hayatta yakalanan başarı, aynı zamanda kişisel hayat üzerinde de etkili olmaktadır. Cinsel hayatında başarılı olan kişilerin, kişisel hayatlarında da başarılı olduğu görülmüştür ve cinsel hayattaki durum ile insan hayatındaki genel durum arasında yaşanan sonuç birliği kanıtlanmıştır. Eğer kişisel hayatınızda başarılı değilseniz, cinsel hayatınızda yaşadığınız problemlerden ötürü huzursuz ve mutsuz olabilirsiniz. Çünkü her ikisi de birbirlerini zincirleme olarak takip eden unsurlardır.

Cinsel hayatta yaşanan problemler arasında; erken boşalma, penisin sertleşmemesi ve sperm sayısının azalması gibi problemler en sık karşılaşanlardır.Bu problemlerin tedavisinde kullanılan geciktiricilerin etkilerioldukça büyük bir öneme ve role sahip olmaktadır. Geciktirici cinsel ürünler, erken boşalma probleminde tedavi sağlarken aynı zamanda bazı iktidarsızlık yani penis sertleşmesi problemini de çözümlemektedir. Ancak 6 aydan uzun süren ve kronikleşen rahatsızlıklar için bu durum söz konusu değildir. Uzun süredir (6 aydan fazla) yaşanmakta olan iktidarsızlık ile ilgili veya diğer cinsel fonksiyon bozuklukları ile ilgili hastalıklarda ne geciktiriciler ne de herhangi bir cinsel performans ürünü bilinçsizce kullanılmamalıdır. Ancak doktor gözetiminde sürdürülmekte olan bir tedavi süreci söz konusu ise, bu tedavi sırasında geciktiricilerden faydalanılabilir. Günümüzde bu cinsel problemleri yaşayan erkeklerin sayısı oranlandığında %67 gibi ciddi bir rakam ile karşılaşılmaktadır. Dünya nüfusunda böylesine büyük bir kitlenin cinsel problemler yaşamasının altında hem fiziksel hem de psikolojik nedenler yatabilmektedir. Cinsellik sırasında sorun yaşayan erkeklerin öncelikle problemlerinin altındaki nedeni bilmeleri gerekmektedir. Ancak bu şekilde sağlıklı ve başarılı bir tedavi süreci içerisine girilebilir. Eğer içinde bulunduğunuz cinsellik ile ilgili sağlık sorununuzun nedenini bilmiyor ya da emin değilseniz öncelikle bir doktordan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Erken boşalma problemini her 10 erkekten 2 tanesi yaşamaktadır. Bu problemi yaşayan erkeklere tanı konulabilmesi için erkeğin en az 6 ay süresince yaşamış olduğu her ilişkide erken boşalma problemini yaşamış olması gereklidir. Eğer erken boşalma probleminiz var ise ve 6 ay boyunca bu durum sürmekte ise öncelikle mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Erken boşalma problemi yaşayan kişilerin oldukça dikkatli olması gereklidir. Çünkü erken boşalma problemleri, penisin işlevini kaybettiği anlamına gelmektedir ve erkeklerin hayatlarında en son başlarına gelmesini isteyecekleri şey penislerinim işlevini kaybetmesi olacaktır. Zaman zaman yaşanan erken boşalma olaylarında ya da henüz 6 aya ulaşmamış erken boşalma vakalarında geciktirici ürünlerinin etkisinden faydalanmak en güzel çözümlerden biridir. Bu sayede daha sağlık sorunlarının başındayken olayın ciddiyetini kavrayıp da önlem almak adına geciktiricilerden faydalanan birçok erkek arzuladıkları cinsel hayatlarına kavuşabilmişlerdir.

Erken boşalma problemlerinde en etkili tedavi yolu, geciktirici cinsel ürün ve ilaçlarının doğru ve bilinçli olarak kullanılması olmaktadır. Günümüzde gelişen sağlık teknolojisi sayesinde, operasyona uğramadan birçok rahatsızlığı tedavi edebilmek mümkündür. Operasyona maruz kalmadan çözümlenebilen rahatsızlıklardan biri de erken boşalma problemidir ve bu problemin çözümlenmesinde geciktiriciler oldukça etkili bir tedavi yolu olmaktadır. Özellikle de geciktirici ürün yelpazelerinin çeşitliliği sayesinde her erkek bünyesine uygun bir geciktirici ürünü piyasada rahatlıkla bulunabilmekte ve böylece cinsel sağlık konusunda şifaya ulaşılabilmektedir. Kullanıcıların en rahat ettikleri geciktirici ürün seçeneğini belirlemeleri genellikle sırası ile denemeleri ve deneme yanılma sonucunda verilen karar ile mümkün olmaktadır. Örneğin geciktirici krem kullanmaya başlayan bazı hastaların zaman içerisinde bu ürünü kullanırken zorlandıkları ya da cildinin birtakım tepkiler verdiği (kaşıntı gibi) durumlar ortaya çıkması sonucu diğer geciktirici ürünlere yöneldikleri bilinmektedir. Hemen hemen her erkek tarafından sorunsuzca kullanılabilen, en kolay ve en etkili kullanıma sahip olan ürün seçeneği ise geciktirici spreyler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geciktirici etkileri dikkate alındığında hafife alınmaması gereken cinsel amaca yönelik ürünler olmaktadır. Doğru kullanım şekli, bilinçli ve düzenli olarak kullanımı sayesinde birçok erken boşalma problemi ile penis sertleşmesi problemini tedavi edebilmektedir. Böylece daha hastalıkların başında yapılan erken müdahale ile söz konusu rahatsızlık ilerlemeden çözüme kavuşturulmaktadır. Tüm bu sebeplerden ötürü tıp dünyasında tüm dünya genelindeki doktorlar tarafından geciktirici ürünlerin kullanımı tavsiye edilmektedir. Hatta ilerleyen cinsel sağlık sorunlarında doktorların hastalarında sürdürdükleri tedavi süreci içerisinde dahi geciktirici ürün takviyesi tavsiye edilmektedir.

Geciktirici cinsel ürünler, geciktirici hap, krem, sprey ve prezervatif olarak gerek internet pazarlaması üzerinden ve gerek eczaneler aracılığı ile satılmaktadır. Geciktirici ürünlerin bu kadar çok sayıda satın alınmasında rol oynayan sebeplerden biri, kullanan bireye en az 45 dakika fazladan performans sağlama özelliğini barındırması ve bu sayede kullanıcısına aradığı ve özlediği cinsel hayatını geri kazandırabilmesidir. Çoğu erkek, problemi olmasa dahi geciktirici ürün temin ederek, performansını arttırmak amacı ile kullanabilmektedir. Çünkü cinsel hayatının yolunda seyretmesine rağmen zaman zaman daha uzun süreli cinsel birliktelik isteyen bireylerin arzularına, geciktiriciler rahatlıkla cevap verebilmektedir. Peki piyasada oldukça yer edinmiş olan ve en az 45 dakika fazladan performans göstermenizi sağlayan geciktiricilerin vücuda tam olarak etkisi nedir?

Geciktirici cinsel ürünlerin etkileri tek bir alanda yer almamaktadır. Yaşadığınız tüm cinsel problemlere adeta bir tedavi sunan geciktirici cinsel ürünler, erken boşalma, iktidarsızlık, partnere karşı arzu isteği duymama ve yeterince tatmin olamama sorunlarına bir çözüm olmaktadır. Geciktiriciler etkileriaçısından oldukça geniş bir alana sahip olması sebebiyle birçok erkek tarafından kullanılmaktadır. Geciktirici cinsel ürünlerin etkileri;

En az 45 dakika fazladan cinsel performansın yaşanmasını sağlamak,

Partnere karşı duyulan haz, istek, arzu ve şehvetin artmasını sağlamak,

Penisin sertleşmeme durumunu önlemek ve tam anlamıyla penisin sertleşmesini sağlamak,

Erken boşalmayı önleyerek, çiftler arasında cinsel hayatın daha aktif bir şekilde yaşanmasını sağlamak,

İçerisinde bulunan vitamin, mineral ve bitki özleri sayesinde vücudun enerji toplamasını sağlamak olarak listelenebilmektedir.

Tüm bu etkiler bir adet cinsel geciktirici ürünün kullanılması ile yaşanabilmektedir. Cinsel geciktirici ürünlerini kullanan insanlar, düzenli kullanım sonucunda, ilacı bir süre sonra bırakmalarına rağmen aynı etkileri yaşadıklarını söylemektedir ve yapılan araştırmalara göre, en az 6 ay boyunca düzenli bir şekilde geciktirici cinsel ürün kullanımları ile erken boşalma problemi tedavi edilebilmekte ve cinsel performans arttırılabilmektedir. Özellikle cinsel yaşantısında meydana gelen ilk aksaklıklarda geciktirici kullanımını doğru, dozajında ve bilinçli olarak kullanan bireyler için kesin çözüm sunabilmektedir. Bu sebeple cinsel birlikteliklerinizde yaşamış olduğunuz sorunlar ve rahatsızlıklar ilerleyip, baş edilmesi güç bir hal almadan önce geciktiricilerden destek almanız oldukça önemi bir konudur. Eğer geç kalırsanız doktor altında tedavi sürecine başlamanız gerekebilir. Bu tedavi süreci içerisinde de geciktiricilerin kullanımı mümkün olup, doktorlar tarafından tavsiye edilse de hastalığın ilk aşamalarındaki kadar yoğun bir etki yaşamama durumu ile karşılaşmanız söz konusu olabilmektedir.

Geciktirici cinsel ürünlerin içerisinde birçok vitamin, mineral ve bitkisel özütler bulunmaktadır. İçeriklerinde kimyasal madde barındırmayan ve tamamen doğal olan geciktirici cinsel ürünlerin vücuda, doğru doz miktarı alındığında ve kullanım şekli yapıldığında hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Geciktirici cinsel ürünlerin kullanımı sırasında yaşanan ve en sık görülen etki mide bulantısı ve baş dönmesi olmaktadır. Bunun sebebi, geciktirici cinsel ürünlerin enerji depolaması, kan akışını hızlandırması ve kan basıncını arttırması olarak görülmektedir. Artan kan akışı ve kan basıncı sebebi ile baş dönmesi ve mide bulantısı yaşanabilmektedir. Baş dönmesi ve mide bulantısı yaşanıyorsa, kullanıcının hiçbir şekilde tedirgin olmasına gerek yoktur. Çünkü bu durum oldukça normal olmakta ve herkesin yaşayabileceği bir etki olmaktadır. Geciktirici cinsel ürünlerin kullanımında, doz aşımı yapıldığında veya doğru kullanım şekli yapılmadığında görülebilecek geciktirici etkileri arasında;

Kulaklarda çınlama ve işitme kaybı,

Görüş kaybı ve gözlerde kanlanma,

İdrar yolu enfeksiyonları,

Kalpte ağrı, acı veya baskı hissi,

Göğüs bölgesinde ağrı, acı veya baskı hissi,

El ve ayak bileklerinde oluşan tutulma, ağrı veya acı,

Vücudun eklem bölgelerinde oluşan uyuşma,

Vücudun kas bölgelerinde oluşan ağrı,

2 saatten uzun süreli boşalma yaşanmaması,

Görülebilmektedir. Bu yan etkiler haricinde ilacın fazladan alınan doz miktarına karşı kalp krizi ve ilaç zehirlenmesi de yaşanabilmektedir. Bu tip yan etkilere maruz kalınmaması adına cinsel geciktirici ürünlerin mutlaka doğru doz miktarında ve kullanım şeklinde kullanılması oldukça önemlidir.

Geciktirici ürünler daha öncede söylediğimiz gibi, hap, krem, sprey ve prezervatif şeklinde olabilmektedir. Geciktirici hapların kullanımı, bol su ile birlikte olmalıdır. Bol su ile birlikte tüketilen geciktirici hapların etkisi 30 dakika içerisinde kendisini gösterecektir. Geciktirici sprey ve kremlerin kullanımında penis dokusu dışında hiçbir vücut bölgesine sprey ve krem sürülmemelidir. Sürüldüğü takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Ağır deri tahribatlarına yol açabilecek olan sprey ve kremler sadece penis dokusuna sürülmelidir. Geciktirici cinsel ürünler ile birlikte, alkol ve uyuşturucu madde kullanılmamalıdır. Aynı zamanda kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından kullanılması uygun olmamaktadır. Kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunmayan ve 18 ile 60 yaş arasında bulunan her erkek geciktirici cinsel ürünleri kullanabilmektedir. Eğer böbrek ve karaciğer yetmezliğiniz var ise geciktirici cinsel ürünü kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmalı ve bir doktor aracılığı ile kullanabileceğiniz ürünü belirlemeniz gerekmektedir. Böbrek ve karaciğer rahatsızlığı bulunan kişilere geciktirici hapların kullanımı önerilmemektedir. Geciktirici haplar yerine, böbrek ve karaciğer rahatsızlığı bulunan kişilerin geciktirici krem ve sprey ile geciktirici prezervatif kullanması daha sağlıklı olmaktadır.

Geciktirici ürünler bireylerin cinsel hayatlarında oldukça önemli bir yere sahiptir. En az 45 dakika fazladan performans göstermek, çiftler arasında yaşanan cinsel hayat problemlerini ortadan kaldırmakta ve çiftlerin tekrardan iyi bir cinsel hayata sahip olmasını sağlamaktadır. İyi bir cinsel hayata sahip olmak herkesin hayalidir ve bu hayalin gerçekleşmesinde, geciktirici cinsel ürünler kullanılabilmektedir. Geciktirici ürünlerin kullanımı yalnızca cinsel ilişki esnasında ortaya çıkmaktadır. Cinsel ilişki içerisinde olmadığınız takdirde hiçbir birey, geciktirici cinsel ürünü kullandığınızı anlayamaz. Tek yapmanız gereken yemek yedikten 1 saat sonra ve cinsel ilişkiden en az 20 dakika öncesinde geciktirici cinsel ürünü kullanmak olacaktır. Zaman ayarlaması iyi yapıldığında, geciktirici cinsel ürün ve ilaçların etkisi hemen kendisini gösterebilmektedir. Yaşayacağınız ve fark edeceğiniz ilk etki cinsel istek ve arzunuzun artması olacaktır. Ardından parteriniz ile birlikte senkronizasyon yani uyumlu bir şekilde cinselliğinizi sürdürebilmekte, isteğiniz üzere seks yaşantınıza kendiniz bilerek ve isteyerek yön verebilmekte sonucunda ise aradığınız tatmin edici olurken tatmin de olabileceğiniz bir birlikteliği hayallerinizde değil gerçek yaşantınızda yaşama fırsatına sahip olursunuz.

Bir önceki makalemizde, Geciktirici Sıkça Sorulan Sorular hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Geciktirici Kullanımı hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.