Geciktirici Hakkında

Geciktirici Hakkında

Geciktirici Hakkında

Geciktirici ürünler son zamanlarda birçok erkeğin kullanım tercihleri arasındadır. Çiftler arasında sevgi bağını arttıran en önemli olaylardan biri cinsel ilişkinin sağlıklı olarak yaşanabilmesidir. Cinsel ilişki, çiftler arasında sevgi bağının kurulmasına yardımcı olan ve çiftlerin birbirlerine daha çok bağlanmasını sağlayan bir tensel temastır. Bu tensel temas sırasında erkeklerin yaşamış olduğu erken boşalma sorunları için kullanmakta oldukları Geciktirici Hakkında bilinen çok büyük yanlışlıklar vardır. En büyük yanlışlardan biri de piyasada satılan normal kayganlaştırıcı özelliğe sahip sprey ve kremlerinin tamamının aynı zamanda geciktirme özelliğine sahip oldukları düşüncesidir. Hayır, kayganlaştırıcı olarak satılmakta olan her ürün geciktirme özelliğine sahip değildir. Erken boşalma sorununa çözüm arayan erkeklerin, etkili bir ürün arayışında olduklarında tercih etmesi gereken ürünün üzerinde muhakkak geciktirici ibaresinin yer alması ve satın alınacak olan ürünün orijinal olması gereklidir. Bu şekilde yapılacak olan alışverişteki ürünün özellikleri ‘kayganlaştırıcılı geciktirici sprey’ veya ‘kayganlaştırıcılı geciktirici krem’ olarak karşımıza çıkar.

Cinsel ilişki hayatımızda yaşadığımız en ufak problem, mutlaka ilişkimize de yansıyacaktır. Hatta gerekli tedbirlerin zamanında alınmaması durumunda, çevremizde yaşanan insan ilişkileri boyutunun gün geçtikçe daha vahim bir hal alması ile sonuçlanabilmektedir. Günümüzde birçok erkek cinsel ilişkilerinde problem yaşamaktadır. Cinsel ilişki sırasında penis sertleşmesi zorluğu yaşayan ve erken boşalma problemi yaşayan erkeklerin sayısı, yapılan araştırma sonucunda %67 oranında olduğu tespit edilmiştir. Erken boşalma problemi ile iktidarsızlık problemi yaşayan erkekler için geciktiriciler hakkındabilgi vermek ve nasıl kullanabileceklerini söylemek isteriz. Tıp dünyasının bizlere sunmuş olduğu her ürün gibi geciktiricilerinde bilinçli olarak kullanılması son derece önemlidir.

Öncelikle geciktirici cinsel ürünlerin kullanımında herhangi bir tehlike bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük ve 60 yaşından genç olan her erkek birey, herhangi bir kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunmadığı müddetçe geciktirici cinsel ürünlerini rahatlıkla kullanabilmektedir. Geciktirici cinsel ürün ilaçlarının kullanımı, sadece ülkemizde değil tüm dünya üzerinde oldukça yaygındır. Dünya üzerinde bulunan erkeklerin yaklaşık olarak %47’si, geciktirici cinsel ürün ilaçlarını hayatlarında en az 1 defa da olsa kullanmaktadır. Bazı erkekler, erken boşalma problemlerini, bu ürünleri kullanarak tedavi etmektedir. Özellikle erken boşalma sorunlarının yeni başladığı dönemlerde ve bu konuda tedavinin sürdüğü aşamada destekleyici ürün olarak geciktirici kullanımı mümkün olup, birçok doktor tarafından da önerilmektedir. Ancak geciktirici ürünlerinin tek başına tedavi edici özelliğinin bulunmadığını hatırlatırız. Bu sebeple; söz konusu cinsel sağlık probleminiz uzun süredir devam ediyorsa ve bu rahatsızlığınız sebebi ile zor anlar yaşıyorsanız kesinlikle doktora danışmalı ve eğer doktorunuz uygun bulursa tedavi süreci altına girmeniz gerekmektedir.

Erken boşalma problemi, tıpkı penis sertleşmesi problemi gibi penis işlevinin bozulması ile ilgili oluşan bir sağlık sorunudur. Penis işlevini kaybedip yitirdikçe erken boşalma, sertleşme problemi ve sperm sayısında azalma gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu tip durumlar yaşanmaya başladığında, hafife alınmamalı ve mutlaka bir üroloğa gidilerek, test yaptırılmalıdır. Bu tip rahatsızlıkların ortaya çıkma yaşı genellikle 40 yaş ve üstü olmaktadır. Lakin çeşitli hastalıkların yaşanması ve ilaçların kullanılması ile 40 yaş altındaki erkeklerde de görülebilmektedir. Erkeklerde yaşanan cinsel fonksiyon bozukluklarının artma sebebinin en büyük nedeni çevremizde yaygınlaşan radyasyon olarak görülse de bu konuda tıp tarafından sunulan kesin bir belge söz konusu değildir. Erken boşalma rahatsızlığına sahip olabilmeniz için en az 6 aylık bir sürecin geçmiş olması ve bu süreç içerisinde yaşadığınız her cinsel ilişkide erken boşalma problemini yaşamanız olması gerekmektedir. Her erkeğin hayatında en az 1 defa erken boşalma problemi yaşanabilmektedir. Problem kronikleşmediği müddetçe bu durum psikolojik sebeplerden ötürü olabilmektedir. Gün içerisinde oldukça yorulmuş olabilir veya yaşadığınız üzüntü ve stresten ötürü erken boşalma problemini yaşayabilmeniz mümkündür ve bu durum gayet normal karşılanmalıdır. Bu tip durumlarda korkulmamalıdır. Erken boşalma probleminin tanı olarak konulabilmesi için en az 6 aylık bir sürecin geçmesi gerektiğini unutmayın. Erken boşalmanın sık yaşandığı, stresli ve agresif olduğumuz bu günlerde geciktirici ürünlerden destek almak mümkündür. Ancak kronikleşen, yani 6 aydan fazladır erken boşalma sorunu yaşanan durumlar ile karşı karşıyaysanız muhakkak bir hekime görünmelisiniz.

Erken boşalma problemine sahip olan kişiler için günümüzde birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemleri arasında geçici ve kalıcı olarak çözüm sunabilen yöntemlerden bahsedebilmek mümkündür. Geciktirici hakkında yapılan araştırmalara göre, düzenli kullanımlarda kalıcı bir tedavi yöntemi olduğu ispatlanmıştır. Eğer düzenli olarak geciktirici sprey, krem veya hap ürünlerini kullanırsanız, erken boşalma probleminiz bir süre sonra bitecek ve ilaç kullanmadığınız halde erken boşalma probleminiz olmayacaktır. Bu genellemenin içerisine kronik durum içerisinde olan hastalar dahil edilmemelidir. Çünkü her erken boşalma sorunu geciktiriciler ile maalesef ki tedavi edilemez. Bu sebeple; 6 aydan fazla süren erken boşalma sorunlarınızı bir üroloğa anlatarak tıptan destek almalısınız. Bu aşamadan doktorunuzun uygun bulması sonucunda bir tedavi süreci içerisine girebilirsiniz. İşte bu tedavi sürecinde geciktirici ürünlerden birini kullanabilir ve geciktiricilerden destek alabilirsiniz.

Peki, erken boşalmayı önleyen geciktiriciler, vücuda nasıl etki eder ve kullanımları nasıldır? Geciktiricilerin çeşitli şekillerde satılıyor olması, kullanım şekillerinde farklılıklar yaratmaktadır. Örneğin geciktirici spreyler penis dokusuna sıkılarak kullanılırken, geciktirici haplar ağız yolu ile alınarak kullanılmaktadır. Bir diğer sık karşılaşılan ve en çok kullanılan geciktirici çeşidi ise kremler olarak karşımıza çıkmaktadır. Geciktirici kremler de geciktirici spreyler gibi penis üzerine lokal olarak uygulanırlar. Nemlendirici kremlerin ellere sürülmesi gibi bir kullanım şekli vardır. Geciktirici kremler de penis üzerine sürülerek kullanılırlar. Geciktiricilerin kullanım şekilleri farklı olsa da vücuda yarattığı etki aynı olmaktadır. Kullanım şekillerinde oluşan farklılık sadece vücuda etki etme süresini değiştirmektedir. Geciktirici cinsel haplar vücuda 30 dakika içerisinde etki ediyorken, geciktirici kremlerin vücuda etki etme süresi 10 ile 15 dakika arasında olmaktadır. Geciktirici cinsel ürünlerin vücuda ne şekilde etki ettiğini anlamanız için cinsel ilişkiye girmeniz gereklidir. Geciktirici cinsel ürünler, en az 45 dakika fazladan performans göstermenizi sağlamakta ve bu performans sırasında boşalmanızı önlemektedir. Bu sayede cinsel ilişkilerinizin en az 45 dakika boyunca sürmesi sağlanmaktadır. Yarattığı etkiyi sadece cinsel ilişkinizde bizzat deneyimleyerek yaşadığınız performans ile anlayabileceğiniz geciktirici cinsel ürünlerin etkisini, cinsel ilişki dışında asla görmez ve yaşayamazsınız. Bu sayede, cinsel geciktirici ürünlerini kullandığınızı sizden başkası anlayamayacaktır.

Geciktiriciler hakkındabilinmesi gereken bir diğer önemli husus da kullanım şekilleri olmaktadır. Günümüzde geciktirici cinsel ürünler, hap, sprey, krem ve prezervatif halinde bulunmakta olup yine bu seçenekler altında satılmaktadır. Her geciktirici cinsel ürünün kullanım şekli ve vücuda etkisi süresi farklı olmaktadır. Örneğin geciktirici tabletlerin yemeklerden 1 saat sonra kullanılmaları gerekmektedir. Geciktirici hapların kullanımı oral yol ile olmaktadır. Bol su ile birlikte kullanılması oldukça önemlidir. Bol su ile birlikte tüketmek, hapın kana karışmasını hızlandıracak ve etkisini 30 dakika içerisinde göstermesini sağlayacaktır. Geciktirici hapların kullanımında yemeklerden 1 saat sonra ve cinsel ilişkiden yarım saat önce kullanılması ise tavsiye edilen ve en mükemmel sonucu sunan kullanma şeklidir. Geciktirici sprey ve kremlerin kullanımında, penis dokusu dışında krem ve spreyin başka bir deri yüzeyine ve özellikle göz çevresine getirilmemesine dikkat edilmelidir. Bu yüzden geciktirici krem ve sprey ürünlerinin kullanımından sonra mutlaka ellerinizi bol sabun ile yıkamalısınız. Geciktirici etkili prezervatiflerde ise prezervatifi kullanmanız yeterli olacaktır. Prezervatifin penis boyunuza uygun olduğuna dikkat etmeniz önemlidir. Aksi takdirde, penisinizde kan toplanması yaşayabilirsiniz.

Geciktirici cinsel ürünlerin kullanımı tüm dünya genelinde oldukça yaygındır. Bireylerin cinsel ilişkilerinde olumlu etkisi bulunan geciktirici hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu, vücuda olan etkisini oldukça kısa bir süre içerisinde göstermesi olacaktır. Geciktirici ürünler, diğer cinsel performans ürünlere göre çok daha hızlı bir çözüm sunabilmektedir. Ayrıca düzenli kullanımlarda, geciktirici cinsel ürünler, kalıcı bir çözüm sağlamakta ve erken boşalma probleminizi tamamen hayatınızdan silmektedir. Yapılana araştırmalar sonucunda, en az 6 ay geciktirici cinsel ürünlerini kullanan kişilerin, erken boşalma problemlerinin azaldığı tespit edilmiş ve ürünü kullanmaya devam eden kişilerin, bir süre sonra ürünü kullanmasa dahi erken boşalma problemi yaşamadıkları görülmüştür. Daha öncede değindiğimiz üzere, bu istatistiklere ciddi anlamda cinsel sağlık sorunu yaşayan, rahatsızlıkları en az 6 aydır sürmesi sebebi ile kronik boyutta ele alınan kişiler dahil değildir. Böyle bir durum olduğunda rahatsızlığın teşhisi ve hastalığın tedavisi için doktora gidilmesi şarttır. Cinsel sağlık sorunu için tedavi görüyorsanız, tedavi sürecinize geciktirici ürünleri dahil ederek tedavi sürecinizi kısaltabilmeniz mümkündür. Çoğu cinsel fonksiyon bozukluğu tedavi aşamasında doktorlar tarafından geciktirici ürünlerin kullanılması tavsiye ediliyor olsa da, bu durumu kendi doktorunuz ile paylaşmanızda ve sonucunda geciktirici kullanımına başlamanızda fayda vardır.

Erken boşalma probleminizi hayatınızdan tamamen çıkarabilmenizi sağlayacak olan geciktirici etkili cinsel ürünler, aynı zamanda doğal ve bitkisel ürünler olmaktadır. Sektör içerisinde bulunan cinsel ürünlerin birçoğu, içeriğinde birden fazla kimyasal etken maddeyi barındırmakta ve fazlasıyla yan etkiye sahip olabilmektedir. Yan etkilerinin ağır tahribatlar yarattığı görülen bu cinsel ürünlerin kullanılması oldukça sakıncalıdır. Cinsel geciktirici ürünler, erken boşalmayı önlemekle birlikte, ereksiyon probleminizi de tedavi edici olmaktadır. Eğer ereksiyon problemi yaşıyorsanız, doğal ve bitkisel olan geciktirici ürünlerini kullanabilir ve sektör içerisinde kimyasal etken maddeye sahip olan diğer ürünlerden uzak kalarak, bedeninizi koruyabilirsiniz.

Geciktirici ürünlerin içerisinde, meyan kökü, çemen otu ve çoban çantası gibi bitkisel özütler bulunurken, E ve C Vitamini gibi vücuda oldukça yararlı olan vitaminler de bulunmaktadır. Doğada bulunan ve en yaygın olarak cinsel performans için kullanılan bitkiler meyan kökü, çoban çantası ve çemen otu olmaktadır. Geçmişten günümüze gelen ve cinsel hayatı olumlu bir şekilde etkileyen bu bitkiler, geciktirici ürünlerin içerisinde fazlasıyla bulunmaktadır. Bu sebeple, geciktirici ürünlerin doz miktarlarında, doz miktarı aşımı yapılmamalıdır. Günde 1 kere geciktirici cinsel ürünü kullanmak, doğru kullanım şekli olmaktadır ve erken boşalmanızı 1 adet cinsel geciktirici ürün kullanarak önleyebilmeniz mümkündür. İçerisinde her ne kadar bitki özlerini barındırmış olsa da, geciktirici ürünlerin doz miktarlarının fazla kullanılması, deri tahribatına, kalp krizine ve ilaç zehirlenmelerine yol açabilmektedir. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için geciktirici cinsel ürünlerin doz miktarları aşılmamalı ve günlük uygun doz miktarı kullanımı yapılmalıdır. Kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan bireylerin geciktirici cinsel ürünleri kullanması yasaktır. Eğer ileri derecede bir tansiyon rahatsızlığınız bulunmuyor ise doktor gözetimi ile geciktirici cinsel ürünleri kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemizde, Geciktirici İçeriği hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Geciktirici Sıkça Sorulan Sorular hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.