Geciktirici Kullanımı

Geciktirici Kullanımı

Geciktirici Kullanımı

Geciktirici neden ve ne amaçla kullanılmaktadır ? Cinsel hayatın önemi erkekler üzerinde daha fazladır ve bunun en büyük nedeni yaratılış farklılığıdır. Cinsel aktivitelerin sürdürülebilirliğini mümkün kılan hormonlar incelendiğinde erkeklerin çok daha fazla istekli olması ve cinsel birliktelikte üzerlerine daha fazla yük binmesi bu şekilde açıklığa kavuşmuş olur. Geciktirici Kullanımı ile birlikte erkeklerden cinsel birliktelik sırasında beklenen performansı sağlanabilmekte ve cinsel hayatın düzene sokulabilmesine yardımcı olabilmektedir.İyi bir cinsel hayata sahip olmak, kişinin kişisel ve psikolojik hayatını da direk yakından olarak etkilemektedir. Bu sebeple de günümüz erkeklerinin sıkça karşılaşmış oldukları erken boşalma sorununun belirtileri ilk yaşanmaya başladığı günlerde gerekli tedbirlerin alınması son derece önemlidir. Erken boşalmanın da bir sağlık sorunu olduğu unutulmamalıdır. Durumun fark edilmesi ile birlikte geciktirici kullanımı sayesinde söz konusu rahatsızlığın önlenmesi sağlanabilmektedir. Sonucunda ise cinsel hayattaki uyum ve düzenin kişinin tüm kişisel ve psikolojik hayatını olumlu yönde etkileyeceği gözlemlenebilir.

Günümüzde cinsel hayatında problem yaşayan erkeklerin sayısı, dünya çapında incelendiğinde %67 gibi ciddi bir orana ulaşmış olduğu sonucu ile karşılaşılır. Cinsel hayat içerisinde erkeklerin yaşadığı problemler arasında, cinsel iktidarsızlık, erken boşalma, sperm sayısında azalma ve partnere karşı istek ve arzu duymama gibi problemler bulunmaktadır. Tüm bunların her biri, tıp içerisinde cinsel fonksiyon bozuklukları altında incelenirler. Cinsel fonksiyon bozukluğu problemlerin tedavisinde, geciktirici cinsel ürünlerin kullanımı oldukça etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkar. Yapılan uygulamalı test ve araştırmalar sonucunda görülmüştür ki, düzenli olarak cinsel geciktirici ürünlerin kullanımı yapılırsa ve bu düzenli kullanım en az 6 aylık bir süreyi kapsarsa, erkeklerin yaşamış olduğu cinsel problemler tedavi edilmekte ve kesin olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Ancak bu araştırmalarda baz alınan hastaların sahip oldukları hastalıklar daha ilk aşamalarındadır. Sonuç itibari ile cinsel fonksiyon bozukluklarında erken müdahale ne kadar erken yapılırsa o kadar etkili sonuçlara çok daha kısa sürede ulaşılabilir. Cinsel hayat içerisinde yaşanan cinsel iktidarsızlık problemi ve erken boşalma problemi için bireye tanı konulabilmesi için en az 6 aylık bir süreç boyunca bu problemlerin yaşanmış olması gereklidir. Her erkek hayatında en az 1 defaya mahsus olmak üzere cinsel iktidarsızlık problemi ve erken boşalma problemi yaşayabilmektedir. Gün içerisinde yaşanılan stres, sinir ve yorgunluk cinsel iktidarsızlığa ve erken boşalma problemine sebep olabilmektedir. 1 veya 2 defa yaşanabilen bu problem kronik bir rahatsızlığa dönüşmedikçe normal sayılmaktadır. Bu gibi durumlarda geciktirici ürünlerden faydalanabilmek ve anında etkisini görebilmek mümkünümdür. Lakin, birey 6 aylık süreç içerisinde her cinsel ilişkisinde cinsel iktidarsızlık ve/veya erken boşalma problemini yaşıyorsa, rahatsızlık kronikleşmiş demektir ve bireyin tedavi görmesi gereklidir. Birçok doktor, bu tedavi sürecinde hastasına geciktirici ürünleri önermektedir. Tek başına tedavi edebilen bir özelliğe sahip olmayan geciktiricileri tedavi sürecini kısaltmada ve en etkili sonucu almada son derece başarılıdırlar.

Gelişen teknolojinin etkisi, sağlık alanında da büyük bir role sahip olmaktadır. Operasyona gerek kalmadan, birçok cinsel rahatsızlık problemi evde yapılacak tedavi yöntemleri ile çözülebilmektedir. İlerleyen sağlık teknolojisi birçok can sıkıcı durumlara çok kısa sürede çözüm bulmayı başarabilmiştir. Geciktirici cinsel ürünler; erken boşalma, cinsel performans ve cinsel iktidarsızlık problemleri için oldukça etkili birer çözüm yaratmakta ve kullanıcılarının dertlerine deva olmaktadır. Erkek bireyler, cinsel alanda yaşamış oldukları bu problemleri geciktirici cinsel ürünlerin kullanımı ile tedavi edebilmektedir. Hiçbir ameliyata, operasyona gerek kalmadan bu problemlerin çözümünde geciktiriciler oldukça etkilidir. Tıp teknolojisinin insanlığa kattığı en etkili çözümlerden biri de geciktiriciler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geciktirici cinsel ürünler hap şeklinde, krem veya sprey şeklinde bulunmaktadır. Aynı zamanda geciktirici etkili prezervatifler de bulunmaktadır. Bu geciktirici cinsel ürünlerin kullanımı düzenli ve bilinçli olarak yapıldığı takdirde, cinsel alanda yaşamış olduğunuz erken boşalma, performans eksikliği ve iktidarsızlık problemleriniz tedavi edilebilmektedir. Geciktirici kullanımı ile birçok alanda fayda sağlayan ve günümüzde dünya çapındaki erkeklerin %47’si tarafından kullanılan ürünler olmaktadır. Doğru doz miktarında ve doğru kullanım şekli uygulandığında hiçbir yan etkiye sahip olmayan geciktirici cinsel ürünlerin kullanımı, bireylerin hem fiziksel hem de psikolojik durumlarını tedavi edebilmektedir. Birçok erkek, cinsel hayatında yaşamış olduğu problemler sebebi ile depresyona girebilmekte ve içine kapanabilmektedir. Hatta cinsel hayatında problem yaşayan erkekler, cinsel ilişkiden uzak kalmakta ve cinsel ilişkiye girmekten de korkabilmektedir.

Geciktirici cinsel ürünlerin çeşitli şekilde ve formda bulunması sebebi ile kullanım şekilleri birbirlerinden farklı olmaktadır. Her cinsel geciktirici ürünün kullanım şekli ve etkisinin farklı olması sebebi ile kullandığınız geciktirici cinsel ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gereklidir. Ve bilinçli kullanım gerektiren ürünler arasında olan geciktiriciler, daha kullanılmaya başlanmadan önce gerekli araştırmaların yapılmasını gerektirir. Geciktirici cinsel ürünlerden biri olan hapların kullanımı, en dikkat edilmesi gereken ürünlerden biri olmaktadır. Hap kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli nokta, doğru doz miktarının kullanılmasıdır. Çünkü hapların kullanılması ile birlikte içeriğin direk kana karışması sağlanmaktadır. 1 adet geciktirici cinsel hap, gün içerisinde yaşayacağınız cinsel faaliyetler için yeterli olmaktadır. İleri derecede bir erken boşalma ve iktidarsızlık probleminiz yok ise 1 adet geciktirici cinsel hap, probleminizi ortadan kaldıracaktır.

Eğer ciddi olan başka bir rahatsızlığınız var ise ve özellikle de bu rahatsızlığınız sebebi ile başka bir ilaç kullanımınız söz konusu ise, size uygun olacak gerekli doz miktarının ayarlanması için mutlaka bir doktor kontrolünden geçmeniz gerekir. Doğru doz miktarının kullanımı hem ilacın etkisi için hem de bedeninizin sağlığı için oldukça önemli olmaktadır. Size uygun olan ideal geciktirici dozajından düşük kullanım ile olumlu etkileri azaltabilir ya da hiç faydalanamamanıza sebep olabilirsiniz. Tam tersi olarak ideal dozajını üzerine çıkılması durumunda da olası yan etki yaşanması riskini arttırabilirsiniz. Geciktirici cinsel hapları kullanırken, bol su ile tüketim yapılması, ilacın kana karışmasını hızlandıracaktır ve dolayısı ile ürünün vücuda daha çabuk etki etmesini sağlayacaktır. Cinsel geciktirici ürünü olan geciktirici haplar kullanırken, alkol ve uyuşturucu madde tüketilmemelidir. Penis üzerine direk lokal olarak uygulanabilme özelliğinde olan krem ve spreylerim alkol kullanımı ile ilgili herhangi bir etkileşim oluşturması söz konusu değildir. Kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişilerin geciktirici hapları doktor onayı olmadankullanması uygun değildir. Böbrek ve karaciğer yetersizliği veya rahatsızlığı bulunan kişilerin doktor tavsiyesi ile ürünü kullanması gereklidir. Yukarıda belirtilen hususların göz önüne alınması ile birlikte bilinçli bir kullanım sayesinde geciktirici ürünlerinden en etkili çözüm sağlanabilmektedir.

Geciktirici krem ve spreylerin kullanımı, geciktirici cinsel hapların kullanıma göre daha basit ve daha kolay olması sebebi ile birçok kullanıcının öncelikle tavsiye ettiği ürünlerdendir. Geciktirici krem ve spreyleri, penis dokusunun üzerine sıkarak ve sürerek kullanabilirsiniz. Krem ve spreyi sürerken veya uygulama sonrasında elinizin gözüne veya ağzınıza temas ettirmemeniz gerekmektedir. Ve her uygulama sonrasında ellerinizi iyice yıkamanız önemlidir. Eğer bu konuya gerektiği kadar önem veremeyeceğiniz konusunda endişeli iseniz bir koruyucu eldiven kullanımı ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Geciktirici krem ve spreyler kullanılırken dikkat edilmesi gereken konu, ürünün penis dokusu dışında bir yere değmemesine özen göstermektir. Özellikle cinsel geciktirici ürünü olan krem ve spreylerin, göz ve ağız çevresinden uzak tutulması gereklidir. Penis dokusu dışında vücudunuzun herhangi bir bölgesine geciktirici krem ve spreyin bulaşması veya değmesi yaşanırsa, mutlaka o bölge bol su ile iyice, o bölgede ürün kalmayana kadar temizlenmelidir. Temizleme işlemi yapılırken asla sabun ve benzeri bir ürün kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde, ağır deri tahribatlarına yol açabilmektedir. Her geciktirici krem ve spreyin içerisinde kullanım miktarı yazmaktadır. Geciktirici sprey kullanan kişilerin spreyi çalkalamadan kullanmaması gereklidir. Çünkü içeriğindeki maddelerin homojen bir şekilde karıştırılarak uygulanması önemli bir konudur. Geciktirici krem kullanan kişilerin ise kremi, oda sıcaklığında saklaması oldukça önemlidir. Buzdolabı gibi soğuk alanlarda saklanmamalıdır.

Geciktirici cinsel ürünler kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından, doktor kontrolü ve önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Yanlış ve bilinçsiz geciktirici kullanımı özellikle de tablet şeklinde olanlarda ciddi yan etkilerin yaşanmasına sebebiyet verebilir. Çünkü geciktirici cinsel ürünler içerisinde hiçbir kimyasal etken madde olmamasına rağmen, içerisinde bulunan bitkisel özütler, kan basıncını ve kan akışını hızlandırmaktadır. Hızlanan kan basıncı ve akışı ile kalp ritmi daha fazla olmakta ve tansiyon düşebilmektedir. Bu sebeple kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından sadece kendi istekleri üzerine geciktirici kullanımı tehlikeli ve yasaktır. Ancak doktorlarının muayeneleri ve uygunluk raporu vermeleri sonucunda geciktirici tabletler kullanılabilir. Böyle bir durumda da doktor tarafından belirlenen dozun üzerinde bir kullanım söz konusu olmamalıdır. Geciktirici cinsel ürünlerden olan tabletler ile birlikte, alkol ve uyuşturucu madde kullanımı, kalp ve tansiyon ilacı kullanımı yapılmamalıdır. Ürünün içerisinde bulunan bitkisel özütler ile alkol, uyuşturucu madde, kalp ve tansiyon hapları reaksiyona girebilmektedir. Eğer bu maddeler ile birlikte kullanım yaparsanız, ilaç zehirlenmesine maruz kalabilir ve kalp krizi, beyin kanaması gibi ölüm riski yüksek olan rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Ayrıca alerjik bünyeye sahip olan kişiler, her ne kadar alerjik bünyelere özel olarak üretilmiş olsalar da geciktirici ürünlerinin içeriğindeki maddelere karşı herhangi bir reaksiyon yaşamayacaklarına emin olmalıdırlar.

Geciktirici cinsel ürünler, doğru doz miktarında ve kullanım şekli yapıldığında hiçbir yan etkiye sahip olmamaktadır. Ürün içerisinde bulunan meyan kökü, çoban çantası, çemen otu, C Vitamini, E vitamini ve mineraller kan akışını ve kan basıncını arttıran ve hızlandıran özütler olmaktadır. Ürün kullanımları sırasında baş dönmesi ve mide bulantısı oldukça sık rastlanan birer etki olmaktadır. Baş dönmesi veya mide bulantısı, ürünün yan etkisi olmamaktadır. Artan kan basıncı ve hızlanan kan akışı, tansiyonun düşmesine sebep olabildiği için baş dönmesi ve mide bulantısı yaratabilmektedir. Ürün kullanımı düzenli yapıldığı takdirde, bir süre sonra bu etkiler ortadan kalkacaktır.

Geciktirici cinsel ürünlerin kullanımı sırasında, ürünlerin etkisini sadece cinsel ilişki sırasında yaşarsınız. Cinsel ilişki dışında, ürünlerin hiçbir etkisi olmamaktadır. Bu sebeple cinsel geciktirici ürünlerin kullanımı asla anlaşılmamaktadır. Geciktirici cinsel ürünler bireye en az 45 dakikadan fazla performans göstermesini, bu performans boyunca cinsel istek ve arzusunu en yüksekte tutmasını, tam anlamıyla iktidar olmasını ve erken boşalmamasını sağlamaktadır. Fazladan göstereceğiniz 45 dakikalık cinsel performans, hem cinsel hayatınızı düzeltecektir hem de partneriniz ile aranızda olan bağı güçlendirerek, problemlerinizi ve sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır. Geciktirici ürünler ile birlikte cinsel hayatlar, hayallerdeki gibi aktif ve etkin olarak yaşanabilmektedir.

Bir önceki makalemizde, Geciktirici Etkileri hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Geciktirici Nedir? hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.