Geciktirici Nedir?

Geciktirici Nedir?

Geciktirici Nedir?

Geciktirici ürünleri son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Erken boşalma sorunu, cinsel ilişkilerde erkeklerin haz duygusunu zayıflatan ve cinsel aktivitelerde oldukça zorlanmalarına sebep olan bir sağlık sorunudur. Bu sağlık sorunun ilk evrelerinde yani kronik bir hal almaya başlamadan önce Geciktirici Nedir? konusunun ele alınması ile birlikte birçok rahatsızlığın ön evresinde gerekli tedbirler alınabilmektedir.

Normalin altında bir süre dahilinde erkeğin kontrol altında tutamadığı metabolizması sonucu yaşanan kontrol dışı orgazm durumunun yaşanması zaman içerisinde psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir. Çünkü uzun süre boyunca sürmekte olan bu durumun sonucunda, ilişkiden istediği tatmin duygusunu yaşayamayan erkekler hem partnerlerini mutlu edememeleri hem de kendi bünyelerindeki aksaklık sebebiyle rahatsızlık yaşamaktadırlar. Cinsellik sırasında kontrolü elinden kaybeden erkekler zaman içerisinde çevrelerine karşı huzursuz ve agresif bir tavır sergilerler. Tatmin duygusunun eksikliğinden kaynaklanan bu çevre ile iletişim sorunları doğru ürünlerin kullanılması ile birlikte ortadan kaldırılabilmektedir. Aksi halde tatmin olamadan cinselliğin sonuçlanması durumunda bedenen ve ruhen bezginlik ve aynı zamanda yorgunluk durumu kaçınılmaz bir hal alır. Tüm bu olumsuz durumların ve beraberinde yaşanan sağlık sorunlarının ortadan kaldırılabilmesi için bitkisel geciktirici ürünler üretilmekte ve cinsel aktivitede erkeklerin kontrolsüz boşalmalarını engelleyerek çiftlerin tam bir uyumu yakalayarak birleşmelerini mümkün kılmaktadır.

Günümüzde yaşanan stresli yaşam faktörleri sebebi ile erkeklerin büyük bir kısmı erken boşalma sorunu ile karşı karşıyadır. Erken boşalma sorunu yaşayan bireylerin cinsel ilişkide istedikleri performansı sağlayamamaları ve yetersiz kalmaları, kendilerini partnerlerine karşı mahcup hissetmelerine neden olmaktadır. Özellikle cinsel birliktelik sırasında ilişkiye yön vermeyi seven erkeklerde yaşanan öz güven zedelenmesi, bitkisel geciktirici ürünlerin kullanımı ile ortadan kaldırılabilmekte ve rutin hayata o an itibari ile geri dönülebilmektedir. Cinsel performansın da arttırılabilmesini mümkün kılan geciktirici ürünlerin alınımı ile hem kaybedilen özgüven geri kazanılmakta hem de cinsel ilişki sırasında partnerlerine tam bir doyum duygusunu yaşatabilmek için gerekli olan zamanı vermektedir.

Hangi geciktirici ürünü kullanılıyor olursa olsun, boşalma sorunun giderilebilmesi için kesinlikle tavsiye edilen dozlarda, doğru şekilde ve düzenli olarak kullanılmasına özen gösterilmelidir. Geciktirici ürünler, erken boşalma sorunu yaşayan erkeklere ancak bu şartların sağlanması ile birlikte iyileştirici etkisini göstermektedir.

Günümüzde kullanılması mümkün olan geciktirici ürünler şu seçeneklere sahiptir.

Hap (Kapsül),

Krem,

Sprey,

Tablet,

Geciktiricili Kayganlaştırıcı Jel,

Solar titreşimli halkalar olmak üzere alternatifleri vardır.

Geciktirici seçeneklerinin tamamının kullanım amacı aynıdır ancak etkileşim süreleri ve tedavi edebilme özelliklerinde farklılıklar görülür. Hangi geciktirici yönteminden faydalanıyor olursanız olun yarattıkları yüksek etkileri bizzat hissederek yaşarsınız. Böylelikle cinsel hayatınızda daha önce tatmadığınız zevklerin tadını almanız mümkün hale gelir. Ayrıca birçok geciktirici aynı zamanda cinsel performansta artış ile birlikte ereksiyon süresinin uzamasında etkilidir. Özet olarak geciktiricilerin ortak kullanım amacı; uzun süreli cinsel birliktelik yaşamanıza destek olmaktır. Yüksek ve hızlı etkisi kullanıcıları tarafından kanıtlanmış olan geciktiricilerin kullanımı ile birlikte, sizler de erken boşalma sorununuza çözüm bulabilir ve tatmin edici bir cinsel yaşam sürecine dahil olabilirsiniz. Cinsel birlikteliklerde hiçbir zaman tek taraflı yaşanan tatmin durumu yeterli olmaz. Uzun süreli ilişkilerde bu durum tüm çıplaklığı ile yaşanır ve oldukça üzücü bir hal alır. Ancak belirtilen dozda, belirtilen şekilde ve uygun sıklıkta kullanılan geciktiriciler ile cinselliğin her iki taraf için de zevkli hale gelmesi sağlanabilmektedir. Hem tatmin olan hem de tatmin edici olmak için tek yapılması gereken size uygun olan geciktirici seçeneğini belirlemek olacaktır. Farklı zamanlarda farklı geciktirici alternatiflerinden faydalanmak, cinsel hayatınızın daha renkli bir hale gelmesini sağlayabilir. Bu sebeple seks sırasında geç boşalma yaşayan erkekler, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, en çok kullanıcı beğenisine ve tavsiyesine sahip olan ürünler konusunda araştırmacı olmalıdırlar. Doğru zamanda ve doğru şekilde kullanılan geciktirici ürünler ile cinsel ilişki sırasında ne zaman boşalacağım gerginliğinden kurtulan erkeklerin yaşamış oldukları stres faktörünün ortadan kalkması ile birlikte çok daha sağlıklı birliktelikler mümkün hale gelir. O anın akışına kendinizi bırakmak, tatmin olmak ve partnerinizi geniş süre içerisinde tatmin etmek ile ilerleyen seks hayatınızın çok kısa bir süre içerisinde oldukça düzenli ve rahat olarak sürdüğünü göreceksiniz.

Geciktirici tablet (geciktirici hap), geciktirici sprey, geciktirici krem, geciktirici jel ve titreşimli halkalar ile partnerinize, o orgazma ulaşıncaya dek eşlik edebilir ve ilişkinizde aktif bir duruşa sahip olabilirsiz. Piyasada satılmakta olan geciktiricilerin kimileri anlık çözüm sağlarken kimileri tedavi edici özelliğe sahip olmaktadır. Bu sebeple geciktirici nedir sorusunun cevabı aranırken hangi yöntemden faydalanıldığı konusunun da öneminin büyük olduğu unutulmamalıdır. Ancak genel itibari ile titreşimli halkalar haricindeki hemen hemen tüm geciktirici yöntemleri cinsellik sırasında ihtiyaç duyulan performansı da sağlamaktadır. Cinsellik sırasındaki performans artışının düzenli geciktirici kullanımı ile birlikte çok daha etkili boyutlara geldiği gözlemlenebilir.

Genellikle dünyaca bilinen markaların ürettiği geciktirici ürünler sprey, hap (tablet) ve krem şeklinde kullanıcılarına sunulmaktadır. Kullanımı en yaygın olan geciktirici ürünleri spreyler olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem kolay kullanıma hem de oldukça etkili bir performansa sahip olması sebebi ile geciktiricilerde genellikle sprey ürünler tercih edilmektedir. Geciktirici spreylerin kullanımı gerçekten inanılmaz boyutta kolaydır. Tek yapılması gereken cinsel ilişkiden yaklaşık 15 dakika önce penise geciktirici spreyin uygulanması olacaktır. Kullanımı sırasında kana karışma gibi bir durum olmadığı için yan etki yaşanmaması gibi olumsuz bir durum ile de karşılaşılmıyor olması, geciktiricilerde sprey kullanımını daha yaygın hale getirmektedir. Yan etkisi olmaksızın, en etkili ve en hızlı geciktirici yöntemi arıyorsanız geciktirici sprey kullanmanızı tavsiye ederiz. Kolaylıkla erken boşalma sorununuz böylelikle ortadan kalkmış olacaktır.

Günümüzde erkeklerde sıklıkla görülen erken boşalma sorunu, sadece ülkemizde değil birçok dünya ülkelerinde görülen ortak bir problemdir. Dünya çapında sürdürülen araştırmaların sonucunda her 10 erkekten 8’inin bu sağlık sorunu ile karşı karşıya olduğu tespit edilmiştir. %80’e varan bu oranın ciddi bir boyutta olması sebebi ile tıp dünyası, cinsel sorunlarının en çok yaşanılan ve en çok eşler arasında tartışmaya ve hatta ayrılıklara varan tatsız durumlar yaşanmasına sebep olan erken boşalmaya eğilmiştir. Bu uğurda sürdürülen klinik çalışmaları sonucunda ise dünya genelinde güvenle kullanılabilecek geciktirici ürünler üretilmiştir. En çok talep alan ürünlerin ise geciktirme etkisine sahip spreyler olduğu raporlanmıştır. Ancak maalesef ki yine aynı raporlarda geciktirici ürünlere ait sahte ürünlerinde satışta olduğu bildirilmektedir. Bu sebeple satın alma işlemlerinizde güvenilir yerden temin etme ve aldığınız ürünün orijinalliğinden emin olma konusunda daha titiz davranmanız gerekmektedir.

Açıklamasını yaptığımız geciktirici nedir sorusunu cevaplarken en çok tercih edilmeleri sebebi ile geciktirici spreylere ağırlık veriyoruz. Geciktirici spreylerinin kolaylığından bahsettik. Peki nasıl kullanılır onu özetleyelim. Genellikle kullanıcılarının yanında kolayca taşıyabilmeleri için ergonomik bir yapıda tasarlanıp üretilen spreyler, penisin sertleşmesi durumunda kullanılmalıdır. Sertliğini kazanmış olan penisin üst bölümüne (sünnetli bölgeye) sadece 2-3 fıs şeklinde uygulanması kafidir. Penis üzerine gerçekleştirilen bu uygulamanın ardından yaklaşık 5 dakika sonra cinsel ilişkiye hazırsınız demektir. Birlikteliğinizde istediğiniz performansı ve cinsel ilişki sırasında kontrolü elde tutarak erken boşalmayı önleyici özelliğinin anlık olarak çözüm sağladığını hatırlatmak isteriz. Geciktirici gurubunda yer alan ilaçlar tedavi amaçlı kullanılan tıbbi ilaçlar arasında değildir. Ancak doktorlar tarafından tedavi sürecinde destekleyici olarak önerilmektedirler.

Geciktirici tabletler; geciktirici spreylere ve geciktirici kremlere nazaran daha az tercih edilmektedirler. Kimyasal içeriğe sahip oluşları, etkileşim sürelerinin sprey ve kremlere göre daha uzun oluşu, kana karışmaları sebebi ile yan etkilerinin olası bir hal alması sebebi ile diğer ürün seçeneklerine göre geri plandadırlar.

Geciktirici kremler ile geciktirici spreyler arasında kıyaslama yapılırsa, geciktirici spreylerin çok daha üstün özelliklere sahip oldukları görülür. Çünkü geciktirici kremler zaman zaman bazı vücutlarda bir takım yan etkilere neden olabilmektedirler. Örneğin kaşıntı hissi oluşumu ve hissizlik sebebi başlıca görülen yan etkiler arasında sayılabilir. Geciktirici spreyler penis üzerinde tabak oluşturmaz ve kaşıntı hissi oluşumuna neden olmaz. Bu sebeple ilişki sırasında daha keyifli bir cinselliği mümkün kılmaları nedeniyle de en çok tercih edilen geciktirici ürün seçeneğidir.

İlişki sırasında kullanılan geciktirici kremler, gözeneklerin kapanmasına sebebiyet verebilir ve hissizliğin daha fazla yaşanmasına sebep verebilir. Ancak sprey kullanımında penis gözenekleri açıktır ve hissizlik yaşanmasını önler. Zevk hissi de böylelikle doruklarda yaşanır. Geciktirici krem kullanmayı tercih edenler de vardır. Bu kullanıcılar genellikle geciktirici sprey kullanmakta güçlük çeken kimselerdir. Aslında penis hücrelerinde kan hapsetme konusunda başarılı olması sebebi ile kan transferini etkin bir şekilde yerine getirmekte ve penis sertliğinin daha uzun süre korunabilmesini de mümkün kılmaktadır. Hem daha uzun bir ilişkiyi hem de birleşme sayısını arttırabilen geciktirici kremler, genellikle spreylerin daha kolay bir kullanıma sahip olmaları sebebiyle daha az tercih edilirler. Sonuç olarak her iki ürünün de (geciktirici krem ve sprey) içerikleri incelendiğinde çok büyük farklılıklar yoktur. Her ikisi de bölgesel bir etkiye sahiptir ve uygulama şekilleri de bölgeseldir. Geciktirici krem, penis üzerine sürülürken baş kısmına ve kök bölgelerine uygulanmalıdır.

Tüm bunlardan ayrı olarak bazı büyük markaların üretmekte oldukları bir geciktirici alternatifi daha vardır. Geciktiricili kayganlaştırıcı jel, isminden de anlaşılabileceği gibi kaygan yapısı sayesinde hem kolay uygulanabilen hem de uzun süreye yayılan ilişkilerde tahrişleri azaltabilecek özelliğe sahip olan özel bir jelden üretilirler. Birçok kullanıcı sırdan kayganlaştırıcılar ile bu ürünü karıştırmaktadırlar. Sadece kayganlaştırıcı olarak satılan cinsel performans ürünleri geciktirme özelliğine sahip değildir. Eğer erken boşalma sorununuza çözüm arıyorsanız sadece kayganlaştırıcı özelliği olan değil aynı zamanda da geciktirici özelliğine sahip olan ürünleri kullanmalısınız. Geciktirici kayganlaştırıcı jeller su bazlı olmaları sebebi ile penis hücrelerine sorunsuzca uygulanabilmektedir. Ayrıca yine bu özelliği sayesinde uygulanması kolay olup cinsel ilişkilerin çok daha keyifli ve uzun zaman sürmesi sağlanmış olur. Bu ürünün en önemli diğer bir özelliği ise, prezervatiflerin ana maddesi olan latex ile uyumlu oluşudur. Böylelikle prezervatif eşliğinde sürdürdüğünüz cinsel birlikteliğinizde de bu ürünü sorunsuzca kullanabilirsiniz. Prezervatife zarar verme, yırtılma, kopma gibi tehlike ile karşı karşıya kalmazsınız. Keyifli bir seksi güven çatısı altında sürdürmeye mümkün ve aranan birçok özelliği sağlayabilen geciktirici alternatiflerindendir. Hipoalerjenik olması sebebi ile sağlığınızı da korumaktadır. Çünkü üretilirken alerjik bünyeler de hesaba dahil edilmiş ve sonucunda diğerlerine nazaran alerjik reaksiyonlara daha seyrek sebep olan bu ürün elde edilmiş ve piyasaya sunulmuştur.

Bir önceki makalemizde, Geciktirici Kullanımı hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Geciktirici İçeriği hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.