Geciktirici S-S-S

Geciktirici Sıkça Sorulan Sorular

Geciktirici Sıkça Sorulan Sorular

Geciktirici ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorunların yanıtlarına kolaylıkla ulaşın!

Geciktirici Ürünleri Nelerdir? Ne İçin Kullanılır?

Geciktirici ürünler, piyasada birçok seçenekleri ile bulunmaktadır. En çok tercih edilen geciktirici ürünleri sırasıyla; sprey, krem ve tablettir. Gerek uygulama kolaylığı gerekse yan etkilerinin en az olması sebebi ile en çok kullanıcı tarafından tercih edilen geciktirici ürünlerinin sprey şekilde olduklarını söylenebilir. İsminden de anlaşılacağı gibi erkeklerde çok sık görülen erken boşalma probleminin ortadan kaldırılması amacıyla kullanılırlar. En yaygın kullanım alanlarından biri de doktorlar tarafından hastalarına uygulanan tedavi sürecinde destekleyici bir ürün olarak önerildiği durumlardır. Tedavi süresini kısaltma ve en kısa zamanda en yüksek performansa kavuşma konusunda geciktirici ürünlerinin desteğinden yararlanılır.

Geciktirici Cinsel Ürünleri Kimler Kullanabilir?

Geciktirici cinsel ürünler ergenliğini tamamlamış olan ve 18 yaşından büyük olan erkekler ile 60 yaşından genç, kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunmayan erkekler tarafından kullanılabilmektedir. Bazı durumlarda kalp ve tansiyon hastalarının geciktirici ürünleri kullanılması mümkündür ancak bunun için doktor kontrolünden geçip gerekli onayın alınması gerekir. Geciktirici cinsel ürünleri kullanmak için erken boşalma, iktidarsızlık ve performans yetersizliği gibi problemlerinizin olması gereklidir. Eğer bu çeşit bir probleminiz yok ise ürünü sadece performans yükseltme amacı (ancak o da belirtilen dozun aşılmaması kaydı) ile kullanabilirsiniz.

Cinsel Geciktirici Ürünleri Kadınlar Kullanabilir mi?

Cinsel geciktirici ürünlerin kadınlar üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Cinsel geciktirici ürünlerin amacı penis dokusunda bulunan işlevsizliğin giderilmesini sağlamaktadır. Özellikle de erkeklerin erken boşalma sorunlarına tedavi amacı ile kullanılan geciktiricilerin bayanlar tarafından kullanılması mümkün değildir. Bu yüzden ürünler sadece erkekler için üretilmekte olup, bayanlar için kullanılacak ürünler arasında olmamaktadır. Sektör içerisinde bayanların kullanabileceği cinsel ürünler bulunmaktadır. Ancak geciktiriciler bu guruba dahil değildir.

Cinsel Geciktirici Ürünlerin Etkisi Nedir?

Cinsel geciktirici ürünlerin tek bir etkisi yoktur. Birden fazla etkisi bulunan cinsel geciktirici ürünlerin ilk hedefi erken boşalma problemi ile karşı karşıya olan erkeklerin bu sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Erken boşalmayı önlemek haricinde bulunan diğer etkileri arasında;

En az 45 dakika yüksek derecede fazladan cinsel performans göstermek,

Partnere karşı duyulan istek ve hazzın artmasını sağlamak,

Penis sertleşmesi problemini önlemek ve tam anlamıyla bir sertleşme yaşanmasını sağlamak,

Düzenli kullanımlarda erken boşalma ve iktidarsızlık problemlerinin tedavi edilmesini sağlamak,

Bulunmaktadır.

Cinsel Geciktirici Ürünlerinin Yan Etkisi Var mıdır?

Cinsel geciktirici ürünlerinin doğru doz miktarında kullanılması ve kullanım şeklinin doğru yapılması sonucunda hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Özellikle sprey ve krem şeklinde üretilen geciktiriciler hiçbir yan etkiye sebep olmazlar. Ancak geciktirici tablet kullanan kişiler üzerinde görülen en yaygın etki baş dönmesi ve mide bulantısı olmaktadır. Yükselen kan basıncı ve hızlanan kan akışı sebebi ile bireylerde baş dönmesi ve mide bulantısı oluşabilmektedir. Baş dönmesi veya mide bulantısı hissettiğinizde korkulacak bir durum yoktur. Eğer ürünlerin doz aşım miktarı yapılırsa görülebilecek yan etkiler arasında;

Kulaklarda çınlama,

İşitme Kaybı,

Gözlerde yanma, kanlanma,

Görüş kaybı,

İdrar yolu iltihaplanması veya enfeksiyonları,

Kalpte sıkışma, acı ve ağrı hissi,

Çene bölgesinde tutulma, uyuşma,

Göğüs bölgesinde ağrı, acı veya baskı hissi,

El ve ayak bileklerinde oluşacak uyuşma veya karıncalanma,

Vücudun eklem bölgelerinde oluşan tutulma,

Halsizlik veya yorgunluk,

Kabızlık,

Bulunmaktadır. Aşırı doz alımı yapıldığında veya geciktirici cinsel ürünler ile birlikte, kalp ve tansiyon ilacı alımı, alkol ve uyuşturucu madde kullanımı yapıldığında, kalp krizi, beyin kanaması ve ilaç zehirlenmesi gibi etkiler ortaya çıkabilmektedir. Ürünün tek başına kullanımı kalp krizi veya beyin kanaması gibi nedenlere sebep olmaz. Ancak olası rahatsızlıklar sebebi ile kullanılmakta olan ilaçlar ile birlikte, özellikle geciktirici tabletlerin kullanılması durumunda ciddi yan etkiler görülebilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için doktorunuzun onayını almanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Cinsel Geciktirici Haplar Nasıl Kullanılır? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Cinsel geciktirici haplar, günde 1 adet alınacak şekilde kullanılmalıdır. Kullanılan her iki hap arasında 24 saatlik bir zaman dilimi olması şarttır. Çünkü cinsel geciktirici hapların etkisi 24 saat ile 36 saatlik bir etkiye sahip olmaktadır. Bu süreç bünyeden bünyeye değişebileceği gibi aynı kişinin o anki psikolojik durumuna göre de değişebilmektedir. Cinsel geciktirici hapları bol su ile birlikte tüketmek en uygun kullanım şekli olmaktadır. Bol su ile birlikte tüketilen hapın kana karışması hızlanacağı için vücuda edeceği etki süresi azalacaktır. Geciktirici cinsel hapların vücuda etkisi 30 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Hap ile birlikte kesinlikle alkol ve uyuşturucu madde kullanımı ile kalp ve tansiyon ilacı kullanımı yapılmamalıdır. Yapıldığı takdirde hap ile bu madde ve ilaçlar arasında reaksiyon gerçekleşebilmekte ve vücutta ağır tahribatlara yol açabilmektedir. Ancak bazı özel durumlarda, doktorların özel izni ile tansiyon ve kalp hastalarının geciktirici tablet kullanabildiklerini de hatırlatmak isteriz.

Cinsel Geciktirici Sprey ve Kremler Nasıl Kullanılır?

Cinsel geciktirici sprey ve kremlerin kullanımı lokal şekilde gerçekleştirilir. Uygulama sırasında penis dokusu dışındaki herhangi bir yere sprey ve krem değdirilmemelidir. Sprey kullanılmadan önce şişe mutlaka çalkalanmalı ve penis dokusu üzerine yaklaşık 30 cm kadar uzaklıktan sıkılmalıdır. Krem kullanımlarında, ellere bir koruyucu eldiven geçirmekte yarar vardır. Ya da eldiven kullanılmadığı durumlarda her uygulamadan sonra eller bol su ile iyice yıkanmalıdır. Kremin ve spreyin göz çevresine gelmemesine dikkat edilmelidir. Göz çevresine veya vücudun herhangi bir bölgesine sprey veya krem bulaştığı zaman, mutlaka bol su ile yıkanılmalıdır. Temizleme işlemi yapıldığı sırada asla sabun, şampuan ve benzeri kimyasal içerikli ürünler kullanılmamalıdır. Kullanıldığı takdirde, deri tahribatlarına, deri yaralarına ve egzamaya yol açabilmektedir.

Cinsel Geciktirici Ürünlerin İçeriği Nedir?

Cinsel geciktirici ürünlerin içerisinde birçok bitki özütü, vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Geciktirici ürünlerin içerisinde bulunan bitki özütleri; meyan kökü, çoban çantası ve çemen otu olmaktadır. Geciktirici ürünlerin içerisinde yüklü miktarda E ve C Vitaminleri bulunmaktadır. E ve C Vitaminleri vücudun hem enerji ihtiyacını gidermekte hem de enerji depolamasını sağlamaktadır. Tamamen doğal bir içeriğe sahip olan cinsel geciktirici ürünlerinin içerisinde hiçbir kimyasal etken madde bulunmamaktadır. Kimyasal etken madde bulundurmayışları ile sektör içerisinde en doğal cinsel ürün ilaçları geciktiriciler olmaktadır.

Kalp ve Tansiyon Hastaları Neden Geciktirici Kullanamaz?

Cinsel geciktirici ürünlerin içerisinde bulunan bitki özütleri yoğun bir halde olmaktadır. Bu bitki özütleri doğadan elde ediliyor olmasına rağmen yoğun bir halde bulunarak vücuda etki etmektedir. Geciktirici ürünlerinin içerisinde bulunan bitki özütleri, vitamin ve mineraller kan basıncını ve akışını hızlandıran ve arttıran maddeler olmaktadır. Kimyasal herhangi bir içeriğe sahip olmamalarına rağmen içlerinde kan akışını ve basıncını hızlandıran ve arttıran bitki özütleri, vitamin ve mineraller taşıması sebebi ile kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından kullanılmaları kesinlikle tehlikeli ve yasaktır. Hızlanan kalp ritmi, kalp hastası bulunan bir kişi de kalp krizine yol açabilmektedir. Artan kan basıncı tansiyon düşüklüğüne sebep olabilmekte ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişi için kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple cinsel geciktirici ürünlerin kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından kullanılması yasaktır.

Bir önceki makalemizde, Geciktirici Hakkında hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Geciktirici Etkileri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.