Levitra Etkileri

Levitra Etkileri

Levitra Etkileri

Levitra etkileri son zamanlarda büyül yankı yaratmaktadır. Dünya çapında satışa sunulan Levitra cinsel gücü arttırıcı hapın, içerisinde bulunan Vardenafil etken maddesi sayesinde, ilacı kullanan erkek bireyler aralıksız olarak saatlere varan ereksiyon yaşatabilmektedir. Levitra Etkileri arasında bulunan saatlerce ereksiyon imkanı; içerisinde yer alan Vardenafil etken maddesi, doğal maddeler ve vitamin ile mineraller sayesinde gerçekleşmektedir. Tüm bu özel bileşenlerin bir araya gelmesi ile oluşturulmuş olan Levitra tabletlerin erkeklerin cinsel hayatlarındaki sorunlar konusundaki üstün başarısı tıp dünyasında da büyük ilgi yaratmıştır.

Levitra, ağızda dağılan tabletler şeklinde kullanıma sunulmuştur. Levitra’nın etkin maddesi Vardenafil, fosfodiesteraz tip 5 (PDE5) inhibitörleri adı verilen ilaç grubuna dahildir. PDE5’in ideal seviyede tutulması, kaslarda gevşemeye ve penise kan akımının artmasına neden olur. Sonuçta penis sertleşmesi sağlanır.

Levitra, tıp literatüründe ‘erektil disfonksiyon’ olarak bilinen yani erkeklerin penisinde yaşadıkları sertleşme sorunu ile ilgili rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Peniste sertleşme sorunu 3 şekilde görülebilir.

Erkekte cinsel etkinlik için gerekli olan penis sertleşmesinin kısmen sağlanması,

Erkekte cinsel etkinlik için gerekli olan penis sertleşmesinin sağlanamaması,

Penis sertliğinin sağlanmış olmasının ardından gerekli süre boyunca bu sertliği koruyamaması şeklinde olarak erektil disfonksiyon rahatsızlığı görülebilir.

Levitra etkilerini en iyi neticede yaşayabilmek ve ilaçtan tam anlamıyla faydalanabilmek belirteceğimiz uygun kullanım dozuna ve uygulama sıklığı talimatlarına ayrıca uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat edilmelidir. Burada bahsedilen bilgilerin tamamı Levitra tablet satın alındığında kutunun içerisinde kullanıcısına sunulan özel prospektüs içerisinde de yer almaktadır. Lütfen Levitra kullanırken bir ilaç kullanıyor olduğunuzu ve tüm ilaçlar gibi bilinçli bir kullanım gerektirdiğini unutmayınız.

Yetişkin erkekler, doktor tarafından ayrı bir tavsiye olmadığı sürece Levitra tableti cinsel aktiviteden yaklaşık olarak 25 dakika ile 1 saat öncesinde olmak kaydı ile ve ayrıca bol su ile almalıdır. Yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen sonuçlar Levitra tabletlerin cinsel aktiviteden 4 ile 5 saat öncesine kadar alınması durumunda etkili olduğu görülmüştür. İdeal Levitra tablet kullanım dozu 10 mg olup, cinsel rahatsızlık seviyeleri yüksek ve güçlü bünyeler için 20 mg günlük dozaja çıkarılabilmektedir. Ancak 20 mg Vardenafil etken maddesinin oldukça güçlü olduğu unutulmamalı ve bu dozajı kullanmanın sizin için uygun olup olmadığı konusunda en ufak bir şüpheniz var ise doktor tavsiyesi almalısınız. Doktor onayı ile kullanılan 20 mg dozajındaki Levitra tabletler erkeklerin yaşamış olduğu birçok ciddi boyuttaki cinsel fonksiyon bozukluklarını tedavi edebilmektedir.

Ayrıca en ideal olan doz belirlendikten sonra bu dozajdaki tabletler günde bir kere (24 saate bir kez) alınmalıdır. Ağız yoluyla (oral) alınan Levitra tabletler asla çözülünceye kadar dil üzerinde tutulmamalıdır. Levitra’nın en olumlu etkileri, bol su ile alındıktan sonra vücutta gerekli sürede çözülerek ortaya çıkmamaktadır. Tabletlerin dil üzerinde eritilmeleri ağız içinde ve ayrıca boğazda olumsuz yan etkilere sebebiyet verebilir. Ağızda yiyecek veya içecek olmaksızın tek başına ağıza aşınmalı ve bol su eşliğinde yutulmalıdır. Ambalajdan çıkartılan Levitra tablet hemen kullanılmalıdır. O an kullanılmayacak olan tabletler ambalajından çıkartılmamalıdır. Levitra aç ya da tok karna alınabilen bir ilaçtır. Beklenen ve arzu edilen yanıtın tablet tarafından alınabilmesi ve Levitra tabletin olumlu etkilerin görülebilmesi için cinsel uyarı şarttır. Cinsel uyarının olmadı durumda Levitra bir etki göstermediğinden dolayı cinsel uyarı gereklidir. Levitra tablet kullanım için yaş sınırlaması vardır. 18 yaşının altındaki bireyler ile 70 yaşın üzerindeki bireyler Levitra ilacını kullanamazlar. 65 yaşın üzerindeki erkeklerin kullanabilmesi için de doktor kontrolü ve onayı gerekmektedir. Bayanlar için üretilmiş bir ilaç değildir. Bu sebeple bayanlar Levitra tablet kullanamazlar.

Yukarıda belirtilen Levitra için uygun kullanım dozları, uygulama sıklıkları ve kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken diğer önemli detaylar dikkatlice okunmalıdır. Her ilaç gibi Levitra tabletlerin kullanımı öncesinde muhakkak gerekli bilgilerin tamamına sahip olunmalıdır.

Levitra, yıllar boyu süren araştırmalar sonucunda iktidarsızlığa sebep olan fonksiyon bozukluklarını tespit ederek, iktidarsızlığa sebep olan engelleri ortadan kaldırmak amaçlı üretilmiş bir ilaçtır. Bunu da içerisinde bulunan Vardenafil etken maddesi ile sağlamaktadır. Levitra cinsel güç arttırıcı ve iktidarsızlığı önleyici ilaç, sektörde bulunan diğer iktidarsızlık giderici ilaçlara göre oldukça farklıdır. Sektör içerisinde bulunan çoğu cinsel güç arttırıcı ilaç sadece kan akışını hızlandırarak ve penis dokusunda bulunan damarları gevşeterek, damarların içerisine kan basıncı sağlayarak ereksiyon olunmasını sağlamaktadır. Bu şekilde çözüm sağlamaya çalışan ilaçlar her zaman çözüm olamayabilmektedir. Levitra etkileri ise diğer cinsel performans ilaçları ve iktidarsızlık tedavilerinde kullanılın muadil ilaçlara göre oldukça farklıdır. Bu farklılığın en büyün nedeni, Levitra tabletlerin içeresinde kullanılan etken maddesinin farklı yönde olumlu etki sağlaması ve çok etkili olmasıdır. Levitra içerisinde bulunan Vardenafil etken maddesi, direkt olarak penis dokusunda bulunan kaslara ve sinir uçlarına etki etmektedir. Kasların gevşemesini, kasların içerisine kan dolmasını sağlaması ve sinir uçlarına uyarı yollayarak tam anlamıyla bir ereksiyon yaşanmasını sağlamaktadır.

Erkeklerin cinsel organlarında ereksiyon sırasında gerekli olan biyolojik döngüyü, penisteki kas ve sinir dokularını tetikleyerek kontrol edebilen Levitra, diğer cinsel fonksiyon bozukluğu ilaçlarından bu yönüyle ayrılmaktadır. Olumlu ve üstün özellikleri ile sektördeki ilaçlardan oldukça farklı olan Levitra, Vardenafil etken maddesi ile vücut içerisinde eksik olan PDE5 enzimlerinin görevini üstlenmektedir. Hem enzim kontrolü hem de sinir ve kas hareketliliğinin kontrolü ile penis sertliğinin sertleşmesini gerçekleştirmekle kalmaz, soruna kökünden çözüm bulması sebebiyle ideal süre boyunca penisin aynı sertlikte ve formunda kalmasını da mümkün kılar. Levitra etkisini incelediğimiz bu konuda, ilacın etken maddesi olan Vardenafil ile ilgili önemli bir hatırlatmayı da yapmakta fayda görüyoruz. Levitra’nın muadil ilaçlarındaki dozajlar ile kıyaslayarak asla kullanmayınız. Piyasada satılmakta ve kullanılmakta olan diğer ereksiyon destekleyici, cinsel performans arttırıcı ve iktidarsızlıkta tedavi edici olarak kullanılan ilaçlar 50 mg, 100 mg gibi yüksek dozajlarda kullanılabilmektedir. Ancak Levitra tabletlerinde kullanılan Vardenafil gerçekten çok etkili ve yoğun bir kimyasaldır. Normalde 10 mg ve maksimum olarak da günde 20 mg dozaj şeklinde kullanılırlar.

Halk arasında iktidarsızlık olarak bilinen fakat tıbben adı erektil disfonksiyon olan ereksiyon bozukluğu, penisin cinsel birliktelik açısından fonksiyonel olarak doğru çalışmaması anlamına gelmektedir. Yani iktidarsız olan bir erkekte sertleşmeme problemi oluşmaktadır. Ya da iktidarsızlık yaşayan bazı erkeklerde sertleşen penisin çok kısa bir sürede yumuşaması şeklinde de kendini gösterebilmektedir. İktidarsızlık, sadece penisin hiçbir şekilde sertleşmemesi demek değildir. İktidarsızlık penisin yeterince sertleşmemesi ve aynı zamanda sertleşmenin kısa süreli olması demektir. Halk arasında iktidarsızlık yanlış yorumlanmakta ve bilinmektedir. Aslında iktidarsızlık, tıp literatüründe erektil disfonksiyon yani ereksiyon bozukluğu olarak adlandırılmaktadır. Sadece cinsel birlikteliğin mümkün olmaması değil, 6 ay boyunca süren erkeğin pensindeki işlev bozukluğundan meydana gelen durumlarda bu hastalık içerisinde değerlendirilmektedir. Peki ereksiyon bozukluğu vücutta neden kaynaklanmaktadır ve Levitra'nın bu duruma etkisi nedir?

Ereksiyon bozukluğu genel olarak erkeklerde yaşın ilerlemesi ile yavaş yavaş kendisini gösteren ve ilerleyen yaş ile birlikte her erkeğin başına gelebilecek bir rahatsızlıktır. Özellikle 40 yaşından sonra erkeklerde kendisini göstermeye başlamaktadır. Alkol, sigara ve çeşitli madde kullanımları bu durumun ortaya çıkmasını hızlandırmaktadır. Ereksiyon bozukluğu, vücutta inhibitör tip 5 adı altında yer alan PDE5 ve GMP enzimlerinin azalması ile ortaya çıkmaktadır. Bu iki enziminde üretimini nitrik oksit sağlamaktadır. Nitrik oksit seviyesinde yaşanan herhangi bir azalmada erkeklerde ereksiyon problemi oluşmaktadır. Çünkü vücutta azalan nitrik oksit seviyesi, direk olarak GMP ve PDE5 enzimlerinin azalmasına sebep olmaktadır. Bu enzimlerde görülen azalma miktarı oranında iktidarsızlık sorunları yaşanmaya başlar. Yaş ilerledikçe nitrik oksit üretimi azalmakta bu da ereksiyon problemlerin yaşanmasına neden olmaktadır.

İktidarsızlık ile ilgili sağlık sorunları tıpta ‘erektil disfonksiyon’ yani peniste cinsellik sırasında yaşanan fonksiyon bozuklukları olarak incelenirler. Özellikle sigara kullanımı bu durumun ortaya çıkmasını hızlandırmaktadır. Levitra etkileri ereksiyon bozukluğu yaşayan bireyin vücudunda, ilacın kana karışmasından sonra ortaya çıkmaktadır. Vücutta azalmış halde olan nitrik oksit seviyesinin arttırılarak PDE5 ve GMP enzimlerinin üretilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda peniste bulunan kas dokularının gevşeyip, içerisine kan dolumu olduktan sonra sertleşmesini sağlayan nitrik oksit seviyesinin arttırılmasına yardımcı olmaktadır. Levitra içerisinde bulunan Vardenafil etken maddesi hem beyine hem de penise uyarılar yollanmasını sağlamaktadır. Penis dokusundaki kasların gevşeyip, içerisine kan basıncı ile kan dolumu sağladıktan sonra beyine yolladığı sinyaller ile penisteki sinir uçlarının afrodizyak görevi görerek uyarılmasını sağlamaktadır. Bu sayede bireyin tam anlamıyla ereksiyon olmasını sağlayan Levitra, kalıcı ve uzun çözümler yaratmaktadır.

Levitra etkileri içerisinde olumlu etkiler olmasının yanında bazı durumlarda olumsuz etkilerde ortaya çıkarabilmektedir. Her ilacın yan etkisi bulunmaktadır. Levitra kullanacak olan bireyin kalp ve tansiyon hastası olmaması gerekmektedir. Kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişilerde kullanımı sırasında ölüm, kalp krizi gibi riskler bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından kullanılması yasaktır. Levitra, aynı zamanda böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olan kişiler tarafından doz miktarına bağlı olarak kullanıma uygun bir ilaçtır. Bu kişilerin doktor tavsiyesi ile ilacı kullanması gerekmektedir. Aşırı doz alımlarında rahatsızlıkları sebebi ile ölüm riski bulunmaktadır. Levitra kullanırken doz miktarına oldukça dikkat edilmelidir. Çünkü, aşırı doz alımlarında beklenmedik etkiler görülebilinmektedir. İçerisinde yoğun halde Vardenafil etken maddesi bulunması sebebi ile, Levitra, günde 1 kez belirtilen doz miktarında kullanılmalıdır. Gönüllü olarak hiçbir sorunu olmamasına rağmen, sadece cinsel performansını arttırmak için kullanılacak ise, günlük kullanım miktarı yalnızca 5 mg kadar olmalıdır.

Levitra etkileri içerisinde bulunan yan etkiler, baş dönmesi, mide bulantısı, gözlerde görme kaybı, kulaklarda işitme kaybı, ani olarak kalpte baskı, ağrı veya acı, sol kolda ağırlık hissi, vücudun eklem bölgelerinde yanma, acı, uyuşma hissi, göğüs kısmında ağrı, acı veya baskı hissi, kalp çarpıntısı, kalp sıkışması hissi, el ve bacak bileklerinde karıncalanma hissi, idrar yolu enfeksiyonu, burun akıntısı veya burun tıkanıklığı ile kulak çınlaması yaşanabilmektedir. Levitra doğru doz miktarında kullanıldığı takdirde, hiçbir şekilde vücuda yan etki yaratmamaktadır. Aşırı doz alımlarında yan etkisini görebileceğiniz ilacın içerisinde bulunan Vardenafil etken maddesine alerjiniz olduğu takdirde de yan etkiler görülebilmektedir. Yan etkileri yaşadığınız anda, tıbbi müdahale görmek için en yakın hastaneye gitmeniz gerekmektedir. Acilen müdahale görmeniz gerektiği için herhangi bir yan etkiyi yaşadığınız takdirde ölüm riskinizin olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Doğru kullanım ve doğru doz miktarının alınması boyunca, Levitra vücudunuzda hiçbir yan etkiye sebep olmayacaktır.

Bir önceki makalemizde, Levitra Sıkça Sorulan Sorular hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Levitra Kullanımı hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.