Levitra Kullanımı

Levitra Kullanımı

Levitra Kullanımı

Levitra kullanımı son zamanlarda milyonlara ulaşmıştır. İktidarsızlık problemi günümüzde her 100 erkekten 7'sinde ciddi derecede görülebilen bir problem haline gelmektedir. Halk arasında iktidarsızlık denilen hastalığın tıbbi alandaki adı erektildisfonksiyondur. Erektildisfonksiyon yaşayan bireylere Levitra Kullanımı tavsiye edilmektedir. Levitra, kullanımı dünya çapında yaygınlaşan ve CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) tarafından önerilen bir ilaç olarak bulunmaktadır.

Yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizdeki her 100 erkekten 7’si ciddi derecede iktidarsızlık sorunu yaşarken, 70 tanesi de erken boşalma sorunu ile mücadele etmektedir. Günümüzde sadece ülkemizde değil dünya çapında birçok erkek erken boşalma sorunu yaşamaktadır. Erken boşalma sorununun erkekler arasında korkulu rüya olması son yıllarda daha fazlalaştı. Yapılan araştırmalar erken boşalma yaşayan 100 erkekten 85’inin, psikolojik olarak da hayatlarının olumsuz yönde etkilendiğini ortaya çıkardı. Erken boşalma sorunu başta olmak üzere daha birçok cinsel aktivasyon bozuklukları ile ilgili rahatsızlıklara çözüm bulabilmek amacıyla geliştirilmiş olan Levitra, aynı zamanda cinsel performans arttırma özelliğine de sahiptir. Sonucunda ise Levitra kullanan erkeklerin, erken boşalma sorununa çözüm buldukları ve cinsellik konusunda azalan ilgilerinin tekrar kazandıkları raporlanmıştır. Levitra kullanım sonrasındaki etkileşim süreci ile ilgili deney sonuçları ise tam 36 saat olarak kayıt altına alınmıştır. Yani Levitra kullanan bir erkek tam 36 saat boyunca cinsel ilişkiye hazır bir fizyolojiye sahip olmaktadır. Levitra tabletlerin düzenli kullanımını sağlayan erkekler üzerinde yapılan testler sonucu: kalıcı etki sağlayarak birçok cinsel fonksiyon bozukluğunu ortadan kaldırdığı şeklinde raporlanmıştır.

Levitra tabletlerinin en ideal kullanımı: ilişkiye girmeden ortalama 1 saat öncesinde ve bol su ile alınmasıdır. Levitra kullanan erkekler tabletleri aldıkları an itibari ile olumlu etkilerini hissetmeye başladıklarını dile getirmektedir. Kalitesi tescillenmiş cinsel sağlık ürünlerinden olan Levitra, kullanımına başlandığı andan itibaren olumlu etkisini yaşatabilmektedir. Kullanıldığı an itibariyle olumlu etkileri görülen Levitra tablet doğru şekilde ve doğru dozajda kullanılmadığı taktirde birtakım yan etkilerin yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. Çünkü; boşalma ve sertleşme ile ilgili sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak için son derece etkili olan, aynı zamanda da Levitra tabletlerinin etken maddesi olan Vardenafil, oldukça etkili bir maddedir. Bu sebepledir ki; Levitra ürünleri muadili olan ilaçlar gibi 50 mg, 100 mg gibi yüksek dozajlarda imal edilmezler. Bir erkek bünyenin günlük en fazla kullanabileceği Levitra kullanım dozu 20 mg’dır. Görüldüğü üzere, Levitra içeriğindeki Vardenafil maddesinin çok daha düşük dozu bile etkili olmaktadır. Levitra iktidarsızlık ve diğer cinsel aktivite sorunlarında mucizevi şekilde fayda sağlasa da bilinçsiz kullanımı ve ufak bir doz aşımı gibi hatalardan dolayı çok ciddi sağlık sorunları da yaşanabilmektedir. Bu sebeple ilaç kullanım talimatının harfiyen uygulandığından ve olası sorularınız için doktorunuza danıştığınızdan emin olmalısınız.

Levitra kullanım öncesi size uygun olan dozajı günde sadece bir kere ve film tablet şeklinde olmalısınız. Cinsel birliktelik öncesi belirlenen zaman dilimi öncesinde alınan sadece bir adet Levitra tabletten fazlası alınmamalıdır. Levitra tablet içeriğindeki etken maddesinin oldukça yoğun ve etkili olması sebebiyle Levitra kullanımı öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli püf nokta; bildirilen ideal dozaja sadık kalınmasıdır. Levitra belirtilen bu şartlar altında kullanıldığında hiçbir yan etkisi olmayan bir ilaçtır.

Erkeklerin cinsel hayatlarına adeta bir atom bombası gibi, yakıcı ve yıkıcı bir şekilde düşen erektil disfonksiyon problemi, erkeklerin cinsel ilişkiden uzaklaşmasına ve bu sebep dolayısı ile içlerine kapanmasına sebep olmaktadır. Çoğu evli çift arasında boşanma konusu bile olabilen cinsel hayat, erkeklerin oldukça önem verdikleri bir konudur. Cinsel hayatta yaşanan herhangi bir problem erkekleri ruhsal durumlarını da bozan bir konudur. Bir erkeğin cinsel hayatında en önemli olan konu ereksiyon konusudur. Erkeklere cinsel ilişki sırasında oldukça fazla görev düşmektedir. Tam anlamıyla bir cinsel ilişki sağlanabilmesi için tam anlamıyla bir ereksiyonun yaşanması gerekmektedir. Ereksiyon olma bozukluğu çeken kişilerin cinsel hayatlarında başarılı olamamaları, oldukça üzücü ve psikolojiyi derinden etkileyici bir durumdur.

Ereksiyon bozuklukları erkeklerde ilerleyen yaşlarda görülen bir problemdir. Genellikle rahatsızlık kendisini 40'lı yaşlarda göstermektedir. 40 yaşından önce görülen ereksiyon bozukluğu problemlerinin altında sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin kullanımı yatmaktadır. Özellikle sigara kullanımı, erkeklerin penis dokusunda bulunan nitrik oksidi etkilediği için, sigara kullanan erkeklerde ereksiyon bozuklukları daha erken yaşlarda görülmektedir. Ereksiyon problemi çeken bireylerin Levitra kullanımıile sorunlarını çözüme ulaştırmaları mümkündür. Levitra, erkeklerde ereksiyon bozukluklarını gideren bir ilaçtır. Ancak her ilaçta olduğu gibi Levitra’da da kullanımının doğru şekilde olması son derece önemlidir.

Levitra, 5 mg, 10 mg ve 20 mg şeklinde tabletler halinde satılan bir ilaçtır. Kutusunda belirtilen dozajlar, içeriğinde bulunan etken madde olan Vardenafil miktarını belirtmektedir. Bu hususta

5mg Levitra içeriğinde; 5 mg Vardenafile eşdeğer olmak üzere 5.926 mg Vardenafil monohidroklorür trihidrat,

10 mg Levitra içeriğinde; 10 mg Vardenafile eşdeğer olmak üzere 11.852 mg Vardenafil monohidroklorür trihidrat,

20 mg Levitra içeriğinde; 20 mg Vardenafile eşdeğer olmak üzere 23.705 mg Vardenafil monohidroklorür trihidrat bulunmaktadır.

Vardenafil etken maddesinin direk kullanılması yerine laboratuvarlarda form değiştirilmiş hali olan ‘Vardenafil monohidroklorür trihidrat’ kullanılmasının iki temel sebebi vardır. Birincisi çok etkili bir madde olması sebebiyle vücuda daha uyumlu olarak alınması gerektiğidir. İkinci temel nedeni ise olası yan etkileri minimum düzeyine indirebilmektir.

Her 20 mg tablet içeriğinde 20 mg Vardenafil maddesine eşdeğer olan 23,705 mg Vardenafil etken maddesini barındırmaktadır. İlacın bol su ile tüketilmesi oldukça önemlidir. Cinsel ilişkiden yaklaşık 1 saat önce alınmalı ve günde 1 defa kullanılmalıdır. 24 saat aralıklar ile kullanılması gerekmektedir. Bol su ile tüketilmesi, ilacın kana karışma hızını oldukça arttıracak ve 1 saatten daha kısa bir sürede etki yaratmasını sağlayacaktır. Levitra içerisinde kimyasal etken madde olan Vardenafil barındırdığı için ilacın alkol ile birlikte kullanılmaması gerekmektedir. Alkol ile birlikte kullanıldığı zaman ilaç zehirlenmesine yol açarak vücut içerisinde yan etkilere hatta ölüm ile kalp krizi gibi beklenmedik sebeplere yol açabilmektedir. Aynı zamanda Vardenafil etken maddesi Levitra içerisinde oldukça yoğun halde bulunduğu için ilacın herhangi bir uyuşturucu madde ile birlikte kullanılmaması gerekmektedir. İlacı kullanırken herhangi bir şekilde, kalp ve tansiyon ilacı kullanılmamalıdır. Kalp ve tansiyon ilaçları vücut içerisinde kan basıncını düşüren ilaçlardır. Vardenafil etken maddesi ise kan basıncını arttıran bir kimyasal maddedir. İkisi bir arada kullanıldığı zaman kalp krizine sebep olabilmektedir.

Bu yüzden kalp ve tansiyon ilaçları ile birlikte ilaç kullanılmamalıdır. Bazı ağrı kesici ve antibiyotiklerin içerisinde Vardenafil etken maddesinin yapısını bozacak maddeler bulunmaktadır. Levitra kullanımı sırasında herhangi bir ağrı kesici ve antibiyotik kullanmadan önce doktorunuza danışmanız veya ilaçların prospektüsünü okuyarak ilacın içerisinde; eritromisin, klaritromisin, ketokonazol, kinidin, prokainamid, amiodaron, sotalol, itrakonazol, indinavir, ritonavir gibi maddelerin yazıp yazmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu maddelerden herhangi biri kullanacağınız ilacın içerisinde yazıyor ise Levitra kullanırken ilacı kullanmamanız gerekmektedir.

Levitra kullanımı 18 yaşını dolduran ve ergenliği tamamlayan her erkek tarafından 65 yaşına kadar olan erkekler arasındaki yaş grubunda kullanılabilmektedir. 18 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük kişiler tarafından kullanılması sakıncalı ve tehlikelidir. Ayrıca böbrek ve karaciğer yetmezliği olan, kalp ritim bozukluğu, kalp yetmezliği ve son 6 ay içerisinde kalp tedavisi olmaya başlayan kişiler tarafından, tansiyon rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılması kesinlikle sakıncalıdır. Özellikle kalp ve tansiyon rahatsızlığı bulunan kişiler tarafından kullanımı yasaktır. Böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği ve kalp ritim bozukluğu olan bireyler tarafından doktor tavsiyesi ile kullanılabilmektedir. Genellikle kullanımı önerilen doz miktarı günlük ve 24 saat aralıklar ile olmak şartıyla 5 mg kadar olan doz miktarıdır. Bu hastaların 5mg'dan daha fazla doz miktarı alarak ilacı kullanmaları tehlikelidir. Belirlenen doz miktarının fazlası kullanıldığı takdirde, ilaç zehirlenmesi, ilacın yan etkileri, kalp krizi, beyin kanaması ve ölüm riski altına girilmiş olunmaktadır.

Levitra kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay da alkol ile birlikte asla tüketilmemesi gerektiğidir. Levitra tablet içerken ya da Levitra kullanmadan önce kesinlikle alkol alınmamalıdır. Levitra tabletlerin içeriğindeki etken madde olan Vardenafil alkol ya da alkollü tüm diğer içecekler ile uyumlu olmamakla birlikte çok ciddi sağlık problemleri yaşatabilmesi sebebiyle riskli durumlar arasındadır. Bu sebeple alkol aldığınız geceler asla Levitra tablet ürünlerinden kullanmamalısınız.

Levitra kullanımı doğru doz miktarında ve sıklıkta olduğu sürece vücut içerisinde herhangi bir şekilde beklenmedik reaksiyona sebep olmamaktadır. Cinsel güç arttırıcı ve performans arttırıcı ilaçlar kullanılmadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçilmesi gerekmektedir. Ayrıca Levitra ilacını kullanmadan önce içerisinde yoğun halde bulunan Vardenafil etken maddesine vücudun herhangi bir alerjik reaksiyon tepkisi gösterip göstermeyeceği test edilmelidir. Özellikle alerjik bünyeye sahip olduğunu bilen her erkek muhakkak Levitra kullanımından önce içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjisinin olup olmadığına emin olmalıdır.

Levitra cinsel güç arttırıcı ve erektil disfonksiyonu önleyici ilacı kullanmadan önce kullanma talimatlarını mutlaka okuyunuz. Kullanma talimatları içerisinde geçen talimatlara mutlaka uyunuz. Aksi takdirde ilacın yan etkilerini yaşayarak, vücudunuza zarar verirsiniz. Bu zarara uğramamak ve tıbbi müdahale görmemek adına ilacı doğru kullanım şekli ve doğru doz miktarı ile kullanmanız gerekmektedir. İlacın yan etkilerinden herhangi birini yaşadığınızı anladığınız an, tıbbi müdahale görmeniz gerekmektedir. En yakın hastaneye giderek, Levitra kullandığınızı ve yan etki yaşadığınızı dile getiriniz. Levitra kullanımı sonrasında 4 saatlik ereksiyondan daha fazla bir ereksiyon süresi yaşarsanız, ilacın yan etkilerinden birini yaşıyorsunuz demektir. İlacın 4 saatten fazla ereksiyon yaşatması, asla normal veya sevindirici bir durum olarak karşılanmamalıdır. Penisin 4 saatten daha uzun süre sertliğini sürdürmesi penis dokularına ve damarlarına büyük oranda zarar verirken, bu durumu yaşayan erkeklerin peniste acı ve ağrı hissetmeleri de berberinde gelen bir durumdur. Ağrılı ve sancılı olan bu durum acil olarak tıbbi müdahale gerektirir.

Levitra tablet kullanım öncesi bilinmesi gereken tüm bu hususların bilinmesi ve ardından Levitra film tabletin ilişki öncesinde belirtilen zamanda ve belirtilen dozda alınması ile cinsel problemlerden kurtulmak mümkündür. Düzenli ve bilinçli olarak Levitra kullanımı sayesinde erkeklerin yaşamış olduğu birçok cinsel fonksiyon bozukluğu rahatsızlıklarını ortadan kaldırarak, sağlıklı bir cinsel yaşamın kapılarını aralamaktadır. Dünya genelinde çok fazla sayıda erkeğin Levitra tablet tercih etmesinin en büyük nedeni, hem en hızlı cinsel performans arttırıcı özelliği hem de en etkili etken maddeyi içerisinde bulunduruyor olmasıdır. Levitra ürününü kullananların yaptığı olumlu yorumlar ile çok fazla yeni kullanıcı da bu ürünü güvenli bulup denemektedir.

Bir önceki makalemizde, Levitra Etkileri hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Levitra Nedir? hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.