Levitra S-S-S

Levitra Sıkça Sorulan Sorular

Levitra Sıkça Sorulan Sorular

Levitra ürünü hakkında merak ettiğiniz tüm sorunların yanıtlarına kolaylıkla ulaşın!

Levitra Nedir?

Levitra, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği tarafından onaylanmış, cinsel gücü arttırıcı ve iktidarsızlığı önleyici bir ilaçtır. Cinsel hayatlarında ereksiyon bozukluğu yaşayan kişiler tarafından kullanılması gereken ve tavsiye edilen bir üründür.

Levitra İçerisinde Neler Vardır?

Levitra ürününün her tabletinde Vardenafil etken maddesine eşdeğer miktarda Vardenafil monohidroklorürtrihidrat bulunmaktadır. Örneğin en yaygın olarak kullanılan 20 mg Levitra içeriğinde, 23,705 mg Vardenafil monohidroklorürtrihidratetken maddesi bulunmaktadır. Vardenafil monohidroklorür trihidrat, Vardenafil ile aynı özelliklere sahip olup laboratuvar ortamında form değiştirilmiş halidir. Bu kimyasal madde dışında içerisinde, krospovidon, magnezyum sitrit, mikrokristalize selüloz, C Vitamini, D Vitamini, kırmızı demir oksit, sarı demir oksit, makrogol 400, hipromelloz, kolloidol silikon dioksit anhidr ve titanyum dioksit bulunmaktadır.

Levitra İktidarsızlık İçin Kullanılabilir mi?

İktidarsızlık; erkeklerde genellikle 40 yaşından sonra görülen bir rahatsızlıktır. Tıptaki adı erektildisfonksiyon olan rahatsızlığın halk arasında bulunan tabiri iktidarsızlıktır. Alkol, sigara ve uyuşturucu madde kullanımına göre 40 yaşından öncede görülebilmektedir. Tıbben isminin erektildisfonksiyon olmasının sebebi, penisin fonksiyonel olarak doğru çalışmaması anlamını taşımaktadır. Bir erkeğe iktidarsızlık teşhisi konulabilmesi için en az 6 ay boyunca bu rahatsızlığı yaşıyor olması gerekmektedir. ‘İktidarsızlık yaşayan bireylerde sertleşme yoktur’ tanısı yanlış bir bilgidir. İktidarsızlık rahatsızlığı tam anlamıyla ereksiyonun yaşanmaması veya ereksiyon halinin kısa sürmesi anlamına gelmektedir. Levitra bu anlamdaki iktidarsızlık durumlarında kullanılabilmektedir.

Vardenafil Etken Maddesi Nedir?

Vardenafil etken maddesi, penis dokusunda bulunan kasların ve sinir uçlarının ereksiyon bozukluğu sırasında buna sebep yaratan etmenlerini ortadan kaldıran bir kimyasal maddedir. Oldukça yoğun olan bu etken madde, ereksiyon bozukluklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Doğru alındığı takdirde vücuda herhangi bir zararı yoktur. Vücut içerisinde yetersiz olan PDE5 enzimlerinin salgılanmasına yardımcı olur ve bu sayede penis dokusundaki kasların gevşeyip, sertleşerek, aynı zamanda sinir uçlarının uyarılmasını sağlayarak tam anlamıyla ereksiyon yaşanmasını sağlayan bir kimyasal etken maddesidir. Çok etkili ve yoğun olan bu etken madde çok güçlü yapıya sahip olması sebebi ile doğru doz kullanımı çok önemlidir.

Levitra Nasıl Kullanılmalıdır?

Levitra, bol su ile tüketilmesi gereken bir üründür. İlaçla birlikte herhangi bir şekilde alkol, uyuşturucu madde, kalp ve tansiyon hapları, antibiyotik ve ağrı kesici kullanılmamalıdır. Aynı zamanda ilaç ile birlikte greyfurt suyu içilmemelidir. Greyfurt suyu ürün içerisinde bulunan Vardenafil etken maddesini olumsuz yönde etkilemektedir. Levitra, 24 saat aralıklar ile günde 1 defa kullanılmalıdır. Ereksiyon bozukluğu olmayan ve sadece cinsel performansını arttırmak isteyen böbrek ve karaciğer yetmezliği olan bireyler tarafından günlük 5 mg seviyesine kadar düşürülerek tüketilmelidir. Bu problemler dışında olan bireylerin, iktidarsızlık seviyelerine bağlı olarak 10mg veya 20 mg kullanmaları gerekmektedir.

Levitra Bayanlar Tarafından Kullanılabilir mi?

Levitra'nın bayanlar üzerinde herhangi bir bilindik etkisi yoktur. Ürün sadece erkekler tarafından üretilmiştir. Penis dokusunda bulunan kasların işlevini yerine getirmesini sağlayan bir üründür. Bayanlar tarafından kullanılamaz ve kullanılması sakıncalıdır.

Levitra ile Kaç Saat Süren Bir Ereksiyon Yaşarım?

Levitra, vücuda alındığı takdirde, saatlere varan süreçte penisin erekte halde olmasını sağlamaktadır. Dolayısı ile kullanan kişilere istenen süre boyunca ereksiyon olmalarını hem de cinsel güçlerini arttırmalarını sağlamaktadır. Eğer 4 saatte fazla ağrılı bir şekilde ereksiyon yaşarsanız tıbbi müdahale görmeniz gerekmektedir. Çünkü 4 saatin üzerinde süren ereksiyon hali asla normal değildir, sevindirici bir durum da değildir. Penis dokularına verdiği tahribat sebebiyle ağrılı ve sancılı durum yaşatabilmektedir. Böyle durumda acil olarak tıbbi müdahale gerekir.

18 yaşındayım. Levitra Kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz. Levitra ergenliğini tamamlamış olan 18 yaşındaki tüm erkekler tarafından kullanılabilmektedir. Levitra kullanımı için belirlenen yaş grubu aralığı 18-65 yaş arası olan gruptur. 18 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük tüm erkek bireyleri tarafından kullanılabilmektedir. Bazı özel cinsel sağlık sorunlarında doktorların tavsiyesi ve onayı üzerine 70 yaş sınırına kadar çıkartılabilmektedir.

Levitra'nın Yan Etkileri Nelerdir?

İlacın doğru doz miktarına bağlı kalınmadan kullanımlarında, alerjik bünyelerin ilaç içeriğindeki bir maddeye karşı alerji göstermesi durumunda yan etkiler görülebilmektedir. Bu yan etkiler;

Baş dönmesi, baş ağrısı,

Tansiyon düşüklüğü sebebi ile kalp çarpıntısı, kalp sıkışması,

Ani görme ve işitme kaybı, görmede bozukluk,

Yüz bölgesinde şişme veya kızarıklık,

İdrar yolu enfeksiyonu,

Göğüs bölgesinde ani şekilde oluşan ağrı, acı, baskı veya uyuşma,

Çene bölgesinde tutulma, uyuşma veya karıncalanma,

Vücudun eklem bölgelerinde uyuşma ve karıncalanma,

Uyku ve yorgunluk hali,

Aşırı terleme ve susuzluk çekme,

Burun tıkanıklığı veya akıntısı,

Hazımsızlık,

İshal,

Mide iltihabi, mide ağrısı veya kusma,

Sırt ağrısı,

Nas ağrıları,

Nefes dalmada güçlük, nefes alamama hissi,

olarak görülmektedir. Bu yan etkilerden herhangi birini yaşadığınızı anladığınız an acil bir şekilde tıbbi müdahale görmeniz gerekmektedir.

Levitra Kullandım ama İşe Yaramadı. Ne Yapacağım?

Ereksiyon bozukluklarını, iki ana sebep üzerine yaymak gerekir. Bunlar fizyolojik sebepler ve psikolojik sebepler olmaktadır. Bazı ereksiyon bozukluklarının sebebi, fizyolojik sebepler olmamaktadır. Psikolojik olarak yaşanan ereksiyon bozuklukları bulunmaktadır. Levitra kullanmanıza rağmen ereksiyon olamıyorsanız, rahatsızlığınız psikolojik sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. En yakın zamanda bir psikolog desteği alarak sorununuzu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Aynı zamanda damar tıkanıklığı, kas yırtılması, kas gevşemesi yaşayan bireylerde de Levitra işe yaramayabilmektedir. Özellikle damar tıkanıklığınız var ise Levitra işe yaramamaktadır. Ereksiyon bozukluğunuzu çözmek için Levitra kullanımı yerine bir doktora giderek, damar tıkanıklığı ile ilgili sağlık sorununuzu nasıl çözeceğiniz hakkında bilgi almanız gerekmektedir.

Levitra Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Bol su tüketimine bağlı olarak Levitra, cinsel ilişkiden yaklaşık olarak 45 dakika ile 60 dakika arasında bulunan bir zaman öncesinde kullanılmalıdır. Ürün etkisini kullanıldıktan sonra kana karışım hızına bağlı olarak 45 dakika ile 60 dakika içerisinde göstermektedir. Bol su tüketimi yaparak ilacın kana karışımını hızlandırabilirsiniz. Bu sayede ilaç vücuda daha çabuk karışacak ve daha çabuk etki edecektir. Bazı kişilerde etkisini 30 dakika içerisinde gösterirken bazı kişilerde etkileşim süresi 90 dakikayı bulabilmektedir. Bünyesel farklılıklar ve hatta o anki ruh hali bile Levitra tabletinin etkileşim süresini değiştirebilmektedir. Ancak yapılan deneyler sonucu ortalama etkileşim süreci 45 dakika ile 60 dakika olarak belirlenmiş ve raporlara eklenmiştir.

Levitra Uzun Süre Kullanıldığında Bağımlılık Yapar mı?

Levitra gerek etken maddesi olan Vardenafil bakımından gerekse içeriğinde yer alan diğer doğal maddeler bakımından ele alındığında, bağımlılık yapan ya da yapabilecek bir maddeyi içerisinde barındırmaz. Bu sebeple uzun süreli kullanımlarda da bağımlılık yapması gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak uzun süreli kullanımlarda doğru dozaj tespiti oldukça önemlidir.

Levitra Alkol ile Alınabilir mi?

Hayır. Levitra içeriğindeki etken maddesi olan Vardenafilin alkol ile uyumlu olmaması ve çok güçlü bir yapıya sahip olması sebebiyle alkol ile birlikte kullanıma uyun ilaçlardan değildir. Alkol ile birlikte Levitra tablet alınamayacağı gibi, alkol alındığı gecelerde de Levitra tabletler kullanılmamalıdır. Alkol ile Vardenafil isimli kimyasalın birleşmesi durumu ciddi boyutta yan etkilere sebebiyet verebilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir.

Bir önceki makalemizde, Levitra Hakkında hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Levitra Etkileri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.