Sildenafil Nedir?

Sildenafil Nedir?

Sildenafil Nedir?

Novagra içerisinde etkin madde olarak Sildenafil bulundurur. cinsel ilişki esnasında zorluk çeken insanların ereksiyon hallerini düzenleyen ve penis sertliğine kavuşturan ilaçların etken maddesidir. Novagra gibi cinsel ilişki ilaçlarının etken maddesi olarak görev gören Sildenafil penise giden kan akışını düzenleyerek ereksiyon durumunu düzenler ve artırır. Sildenafil sadece geçici bir çözüm olarak sunulmaktadır. İlacın çok daha etkili olabilmesi için mutlaka ilacı tükettikten sonra cinsel olarak uyarılmak gerekmektedir. Novagra gibi ilaçlar kesinlikle düzenli bir şekilde alınacak ilaçlar değillerdir. Sildenafil sadece cinsel ilişkiden 30 dakika ile 45 dakika önceliğinde alınmalı ve kullanılmalıdır. Günlük kullanılması gereken ilaç gibi kullanılamaz. Bu tür kullanımlar vücuda zarar verecek ve bağımlılık yapacağından son derece zararlı bir durumdur. Sildenafil, penise giden kan damarlarını genişletmesi ve kan akışını düzenlemesi ile doğal bir sertleşme oluşturmaktadır. Ancak her ilaç gibi bu ilaçlarında yan etkileri bulunmaktadır. Özellikle Novagra gibi ilaçlar sürekli baş ağrısına sebebiyet verebilmektedir.

Ayrıca; Sildenafil Nedir? Sildenafil, geçici bulanık görme, yüz kızarıklığı ve sersemlik gibi yan etkileri ile özellikle kalp ve damar rahatsızlığı olan kişilerin mutlak suretle sadece doktor müsaadesi içerisinde kullanması gerekmektedir. Novagra ve içeriğinde Sildenafil bulunan ilaçların içerisinde Afrodizyak etkisi bulunmamaktadır ancak yine de ilacın bilinçsiz bir şekilde tüketilmesi ciddi anlamda sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Novagra (Sildenafil) Nedir?

Novagra, halk arasında sertleşme sorununa çözüm sunabilen bilimsel dilde ise Erektil Disfonksiyon adı ine anılan ve reçetesiz olarak satılan bir ilaçtır. Fosfodiesteraz tip 5 inhibitörüdür. Bu isimle anılan ilaç tamamen doğal yollardan üretilmekte ve çok hafif yan etkili şekilde satılmaktadır. İçeriğinde etkin madde olarak Sildenafil Sitrat bulundurmaktadır. Sildenafil katkı maddesi alındığında cinsel uyarılma sırasında penis üzerindeki kan basıncının yükseltilmesi ve kan damarlarının gevşetilmesine olanak sağlayarak penisin çok daha sertleşebilmesini sağlamaktadır. Novagra ilacı genellikle mavi renklidir ve film kaplıdır. Yuvarlak baklava tipi şekli ile eczaneler ve şirketimiz tarafından satılmaktadır. Çoğunlukla erkekler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Pek çok kimseler yanlış kullanımdan ötürü ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilmektelerdir. Tehlikeli yan etkilerine karşı bilinçli olmayan kişiler ciddi tehlikeli yan etkilere maruz kalabilmektelerdir. Bu konuda özellikle halkımızın ve Novagra kullanıcılarının bilinçlenmesi çok önemli bir konudur. Sadece doktora danışarak kullanmanız gereken ilaçlardan birisi olan Novagra, yan etkilerine karşı kesinlikle dikkat edilmesi ve doktor tavsiyesi ve izni ile kullanılmalıdır.

Novagra Neden Kullanılır?

Novagra, içeriğindeki Sildenafil sayesinde penisin sertliğini sağlar. Cinsel ilişki esnasında penis üzerindeki sertliğin sağlanamıyor olması veya sağlanan sertliğin korunamıyor olması sebebi ile kullanılmaktadır. Novagra, halkımız tarafından yanlış tanımlanabilmektedir. Novagra sadece sertleşen penisin korunmasına yardımcı olur. Eğer ciddi açıdan bir sağlık sorununuz varsa mutlaka önce hekime danışmalısınız. Sadece cinsel açıdan uyarılma esnasında işe yarayan Novagra’nın sağlık sorunu açısından herhangi bir faydası yoktur. Halkımız bu ilaçların tedavi amacıyla kullanıldığını düşünebilmektedir.

Bu kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Ereksiyon halinde sadece sertleşmeye devam etmesini sağlamaktadır.

Erektil Disfonksiyon Nedir?

Sertleşme sorunu gerçek bir sağlık problemidir. Hali ile sertleşme sorunu yaşayan insanların Novagra gibi ilaçları kesinlikle tedavi amacıyla kullanmaması gerekmektedir. Ancak sertleşmenin anlık olması ve korunabilmesine yüzde yüze kadar fayda sağlamaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde her üç erkekten ikisinde başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Ciddi bir şekilde damar problemi yaşayan insanların mutlaka hekim ile görüşmesi gerekmektedir. Novagra bu konuda size yardımcı olamaz. Hatta bu konu ile alakalı düzenli kullanım çok daha ağır sorunlara yol açabilmektedir.

Novagra Nasıl Kullanılır?

Novagra ilacının önerilen kullanma biçimleri bulunmaktadır. Bu biçimlerin dışına çıkıyor olmanız sağlığınız açısından ciddi rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Eğer doktorunuzun önerdiği şekilden dışarıya çıkarsanız ve fazla kullanım yaparsanız ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İlaç kesinlikle önerildiği şekilde kullanılmalıdır. Doktorun önerdiği şekilden dışarı çıkan insanların %90’ı ağır sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir.

Novagra ilacını kesinlikle bol su ile tüketin. Bol su yerine meşrubat alkollü ve asitli içecekler ile tüketmeniz halinde aşırı zararlı olabilmektedir.

Tamamen tok ya da tamamen aç karnına tüketmemeniz gerekmektedir. Karnınızın yarı aç yarı tok halde olması çok önemlidir. Ayrıca asla yiyeceklerle beraber tüketmeyin. Yiyeceklerle beraber tüketilen Novagra ilacının etkisini görebilmeniz çok uzun sürebilmektedir.

Cinsel ilişkiden ortalama olarak 1 saat öncesinden tüketmeniz önerilmektedir. Eğer çok daha uzun süre öncesinden veyahut sonrasından tüketecek olursanız bunun faydasını görmeniz olası değildir.

Gün içerisinde mutlak suretle 1 defa kullanmanız önerilmektedir. Eğer doktorunuz size 2 defa tüketebilirsin dedi ise doktora uyunuz ancak doktor muayenesi sonrasında bu ilacı almadı ve kendinize göre tüketiyorsanız mutlaka gün içerisinde 1 defa tüketmeniz çok önemli bir detaydır.

Novagra ilaçlarının içerisindeki tanıtmalık içerisindeki yazan kullanım dozuna göre kullanmanız çok önemli bir detaydır.

Novagra ilaçlarının etkisi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. A kişisinde çok yüksek düzeyde etki gösterebilirken B kişisinde zayıf olabildiğinden önerilen kullanma talimatlarına göre kullandı ve etkisini göremediyseniz mutlaka ikinci ilacı içmemeniz önerilmektedir. Bu size yarardan daha çok zarar getirecektir. Eğer gerçekten etkisini göremiyorsanız hızlı bir şekilde doktorunuzla görüşün.

Novagra Doz Ayarı;

Novagra kullanım sırasında mutlaka size önerilen doz ayarlamalarına göre kullanmanız önerilmektedir. Doz ayarının dışına çıkan ve daha etkili olsun diye çok daha fazla Novagra tüketen insanların yüzde doksanı çok ağır sorunlarla karşılaşabilmektedir. Çok ağır sağlık problemleri ile karşılaşmamak adına lütfen doz ayarlamalarını sağlıklı bir biçimde tüketin.

Novagra sadece ve sadece doktor önerisi üzerine kullanılmalıdır. Ayrıca doktorunuzun önerdiği dozda kullanmanız sağlığınız açısından çok önemlidir. Doktorunuz sizin sağlık durumunuza göre doz ayarlamanızı yapacaktır. Kişinin kendine göre doz belirleme çabaları çoğunlukla yersiz ve sağlıksız olacaktır. İhtiyaca ve sağlık durumuna göre genellikle kullanımlar 25 ve 100 mg aralığında olabilmektedir. Ortalama günlük doz miktarı ise 50 mg’dır.

büyük olan insanların ise eğer genel sağlık durumları yerinde ise özel doza ihtiyaçları yoktur. Ancak özellikle yaşlı insanların mutlak suretle doktor müsaadesi ile Novagra ilacını kullanması önerilmektedir. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşılabilir.

Karaciğer hastalığı geçirenler ve böbrek yetmezliği, siroz gibi hastalıkları olan kişilerin mutlak suretle günlük dozaj olarak 25 mg’ı geçmemeleri gerekmektedir. Bu kişiler eğer önerilen doz olan 25 mg’ı geçiyor ise mutlaka bir sorun oluşacağı anlamına gelmektedir.

Ayrıca Öneriler: Novagra ilacının dozaj ayarını mutlaka doktor yapmalıdır. Eğer kişisel olarak kendinize layık gördüğünüz bir dozaj var ise mutlaka doktora danışın. Novagra ilacı çok etkili bir ilaçtır ancak yanlış kullanım sonucu çok ağır sorunlara yol açabilmektedir. Pek çok insan ani kalp krizi sebebi ile vefat etmiştir. Ani kalp krizlerine yol açan sebep ise Novagra ilacıdır. Eğer dozajı kaçırıyor ve fazla kullanıyor iseniz mutlaka buna son vermeli ve doktor müsaadesi üzerinde Novagra ilaçlarını kullanmalısınız. Ayrıca çok daha düzenli bir dozaj tüketim programına girerek kendi sağlığınız için büyük yatırım yapmış olursunuz.

Novagra İlacı Ne Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Novagra içeriğindeki Sildenafil Nedir?, Sildenafil etken maddesi ile bugün insanların penis sertleşme sorununa çare olabilmektedir. Ancak bu size kalıcı bir çözüm değil geçici bir çözüm olacağı için sadece günlük dozajlarda kullanılmalıdır. Eğer Novagra Sildenafil ilacını düzenli bir şekilde kullandığınızda size kalıcı bir fayda sağlayacağını düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Eğer doktor müsaadesi içerisinde kullanıyorsanız herhangi bir sorun yok ancak doktorunuz bu sorununuza bir çare bulmuş ve sorununuzu gidermiş ise artık Novagra Sildenafil ilacını kullanmanızı gerektiren bir durum yoktur. Novagra Sildenafil ilacının herhangi bir kimyasal olarak bağımlılığı yoktur ancak psikolojik olarak bağımlılığı bulunmaktadır. Bu tür bağımlılığa karşı dikkatli olmanız çok önemlidir. Ayrıca ciddi yan etkilerinden sebebi sürekli kullanım kesinlikle önerilmemektedir. Ciddi yan etkilere maruz kaldığınızı hissederseniz mutlaka Novagra Sildenafil ilacını bırakmanız gerekmektedir.

Novagra Doz Aşımında Ne Olur?

Novagra Sildenafil ilacının 100 mg gibi bir seviye üzerinde kullanılması demek ani kalp krizi ve felç kalabilme risklerini oluşturmaktadır. Ani kalp krizi ve felç gibi durumlarla karşılaşmamak adına lütfen 100 mg dozajını aşma yapmayınız. Ayrıca aşılan sonuçlarda nefes darlığı ve nöbet gibi rahatsızlıkları beraberinde getirebileceğinden dolayı sağlığınızı koruyabilmek adına Novagra Sildenafil ilacını sadece doktorunuzun önerdiği şekilde tüketmeniz cinsel yaşamınızdan çok daha önemlidir. Eğer Novagra Sildenafil ilacını aşırı dozda kullandıysanız mutlak suretle hızlı bir şekilde acil yardım servisine gitmeniz gerekmektedir. Sosyal yaşantınızın devam edebilmesi adına bu çok önemli bir konudur. Aksi takdir de sosyal yaşantınızın olacağı bir hayatınız olmayabilir.

Novagra Hangi İlaçlarla Beraber Kullanılmaz?

Novagra Sildenafil ilacının diğer ilaçlarla beraber kullanılması ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Özellikle yan etkilerini tetiklemesi ile beraber sağlığınızın ciddi sorunlarla karşılaşacağı aşikârdır.

Çeşitli kalp ve damar hastalığı olan kişilerin kullandığı ilaçlar Novagra Sildenafil ilacının yaratacağı yan etkileri tetiklemektedir. Nitrogliserin, izosorbitmononitrat, eritritoltetranitrat vb. nitrat bileşikler veya amil ya da butil nitrat içeren ilaçlar ile beraber kullanıldığında ciddi sorunlar ile karşılaşılabilmektedir.

Novagra Ne Zaman Etki Etmeye Başlar?

Novagra Sildenafil ilacının ortalama etki süresi 30 dakika ile 60 dakika arasındadır. Bu süre arasında etki etmeye başlayan Novagra sizi gerçekten memnun edecektir. Etkisi ise resmi olarak 4 saat olarak açıklanmıştır. Ancak bu kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilen bir sonuçtur. Pek çok insan 6 ve 8 saat aralığında etkisinin olduğunu savunmaktadır.

Kimler Novagra Kullanmamalı?

Gerçek manada sertleşme ile alakalı herhangi bir sorunu olmayan kişilerin Novagra Sildenafil Nedir?, Sildenafil kullanması sakıncalıdır. Ayrıca Novagra içeriğindeki Sildenafil maddesine karşı alerjik reaksiyon gösterebilen kişiler de kullanmamalıdır. 18 yaşından küçüklerin kullanması kesinlikle yasaktır. Ayrıca kadınların kullanması mantıksız ve sağlıksız olacağından kullanılmaması önerilmektedir.

Novagra Yan Etkileri;

Mide bulantısı,

Hazımsızlık,

Vücudunuzun üst kısımlarına doğru sıcak basması ve yüzünüzde oluşan kızarıklık,

Geçici de olsa görme bozukluğu,

Kalıcı olarak katarakt,

Geçici burun tıkanıklığı,

Reflü,

Dokunma ve hissiyat kaybı,

Ağızda oluşacak olan kuruluk,

Kalp krizi,

İdrarda kan,

Uyku ve ağır yorgunluk hissi,

Baş dönmesi ve kulak çınlaması.

Bir önceki makalemizde, Novagra İçeriği hakkında detaylı bilgiler verilmekteydi.

Bir sonraki makalemizde ise, Novagra Hakkında hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.